Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Namiot medyczny - zadbaj o zdrowie i stwórz szczęśliwe społeczeństwo

Artykuł sponsorowany

2020-12-03 14:03
punkt medyczny

Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie ile kosztujesz, aż się zepsujesz... - tak pisał Jan Kochanowski w jednej ze swoich słynnych fraszek. Polski poeta epoki renesansu zachęcał ówczesnych ludzi, by docenili wartość, jaką jest zdrowie. By zapobiegać chorobom, trzeba zadbać o edukację. Jednym z narzędzi, które skutecznie wspomaga działania profilaktyczne, jest namiot medyczny. Poznaj jego potencjał i stwórz szczęśliwe społeczeństwo.

Od dawna wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Niestety nadmiar stresu, pogoń za pieniądzem i karierą oraz chroniczny brak czasu przyćmiły nam wiele ważnych spraw. Dopiero pandemia uświadomiła nam nowo, jak istotny jest swobodny dostęp do lekarzy, a także dbałość o zdrowie.

Jaki namiot medyczny wybrać?

Producenci namiotów medycznych korzystają z różnych technologii. Ich oferta jest bardzo bogata. Na rynku są dostępne zwykłe odpowiednio oznakowane namioty stelażowe z wytrzymałym poszyciem. Poszczególne modele różnią się między sobą rozmiarem. Można do nich zakupić podłogę PCV, a także promiennik ciepła, który zwiększy komfort pracy medyków w chłodniejsze dni.

Kolejną propozycją są namioty medyczne stałociśnieniowe zamykane na zamek. Są łatwe w obsłudze, wzniesienie konstrukcji zajmuje kilkanaście minut. Gazoszczelny obiekt montuje się z pomocą zwykłej pompki. Mrozoodporna i wodoszczelna tkanina z nadrukiem doskonale sprawdza się w każdych warunkach pogodowych. To idealne rozwiązanie dla szpitali polowych.

Innym rozwiązaniem jest namiot medyczny pneumatyczny. Dmuchane pomieszczenie wymaga stałego dostępu do prądu. W tym wypadku doskonale sprawdzi się agregat prądotwórczy, który zasili wentylator. W ten sposób punkt medyczny zachowa odpowiednią formą przez cały czas.

Namiot medyczny — mobilny punkt medyczny do przeprowadzenia badań profilaktycznych

Namiot medyczny nadaje się do przeprowadzenia badań profilaktycznych. Intymny i spokojny kąt umożliwia przeprowadzenie indywidualnego wywiadu z pacjentem, a także wykonanie podstawowych badań. W takim miejscu można pobrać krew lub wykonać specjalistyczne badania. By podłączyć sprzęt, wystarczy zadbać o stały dostęp prądu.

Lokalne kampanie społeczne są niezwykle skuteczne. Warto zwrócić uwagę przechodniów na kluczowe problemy zdrowotne i zachęcić ich do zmiany swoich nawyków. Dzięki temu zadbają o swoją przyszłość, a także najbliższych osób. Informowanie o objawach, które powinny wzbudzić naszą czujność oraz propagowanie zdrowego stylu życia jest ważne, szczególnie teraz, gdy służbę zdrowia dotknął kryzys. Do takich działań warto zachęcić studentów kierunków medycznych.

Namiot ratunkowy — niezbędny element każdego eventu i kluczowy punkt segregacji

Namiot medyczny powinien się znaleźć na terenie festynów czy targów. Z jego pomocą można udzielić pierwszej pomocy, a także zachęcać do profilaktyki. Możliwość odbycia bezpłatnej konsultacji ze specjalistą może okazać się zbawienna i zapobiec wielu tragediom rodzinnym. Merytoryczne rozmowy to ważny element przeciwdziałania licznym schorzeniom.

Namioty świetnie sprawdzają się w roli punktu przyjęć. Można je błyskawicznie rozstawić przed przychodnią lub szpitalem, by dokonać wstępnej selekcji pacjentów. Dzięki temu personel oraz osoby potrzebujące pomocy będą chronione przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Podsumowanie: Namiot medyczny - zadbaj o zdrowie i stwórz szczęśliwe społeczeństwo

Namioty medyczne mogą pełnić wiele funkcji. Z ich pomocą personel medyczny oraz pacjenci czują się bezpieczniej. Większy komfort pracy skutecznie redukuje stres. Ludzie lepiej sobie radzą w sytuacjach kryzysowych. Bezpieczny punkt medyczny to idealne miejsce do przeprowadzenia wywiadu, badań profilaktycznych czy zapewnienia godziwych warunków osobom oczekującym na udzielenie pierwszej pomocy.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów