Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Skuteczne leczenie alkoholizmu za pomocą esperalu w Lublinie w Naszym Gabinecie

Artykuł sponsorowany

2021-09-29 12:58
Zdjęcie gabinetu lekarskiego z logotypem Nasz Gabinet.

Leczenie choroby alkoholowej to wyjątkowo trudna walka. Wymaga pełnego zaangażowania oraz determinacji ze strony osób uzależnionych. Wyniki są zatrważające, ponieważ według przeprowadzonych badań alkoholu nadużywa już ponad 12% społeczeństwa. Problem alkoholizmu dotyczy nie tylko samego alkoholika, ale także jego najbliższych, którzy tak naprawdę najbardziej cierpią na tej chorobie. Potrzebujesz pomocy? Zapoznaj się z naszym artykułem!

Wszywka alkoholowa esperal w leczeniu alkoholizmu

Implantacja wszywki alkoholowej  to  najskuteczniejsza metoda leczenia uzależnień. Powodzenie terapii przeprowadzonych przez specjalistów w Naszym Gabinecie wynosi 93%.

Wszywka alkoholowa (esperal) to lek w postaci tabletek o nazwie Disulfiram. Tabletka przeznaczona jest do implantacji podskórnej i najczęściej wszywana jest pod powięź mięśnia pośladkowego. Wszywka esperal ma za zadanie zahamować chęć spożywania alkoholu, co skutecznie wpływa na leczenie alkoholizmu.

W jaki sposób działa wszywka alkoholowa esperal?

Wszycie esperalu hamuje rozkład alkoholu, przez co w organizmie pacjenta gromadzi się aldehyd octowy, który powoduje silne zatrucie pokarmowe (swoimi objawami przypominające kaca). Należy mieć na uwadze, że wszywka alkoholowa sprawia, że objawy są dużo silniejsze, niż w przypadku zwykłego kaca. Substancja czynna disulfiramu zawarta w preparacie wywołuje tak silne dolegliwości, że skutecznie zniechęca chorego do spożywania alkoholu. Działanie esperalu (disulfiramu) jest niemalże natychmiastowe, ponieważ pierwsze objawy można zaobserwować kilka minut po spożyciu alkoholu i nieprzerwanie mogą trwać nawet do 10 godzin. Wszywka alkoholowa przyczynia się do określonej reakcji organizmu po pojawieniu się nawet śladowej ilości alkoholu we krwi (nawet w postaci cukierka, leków czy płynu do płukania ust). W związku z tym wszywki alkoholowe to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia alkoholizmu.

Jakich objawów można się spodziewać po wypiciu alkoholu?

W momencie, kiedy osoba uzależniona zlekceważy obecność wszywki alkoholowej i wypije alkohol, musi liczyć się z uciążliwymi dolegliwościami. Złe samopoczucie może utrzymywać się od 4 do nawet 10 godzin. Do najczęstszych objawów wywołanych przez lek esperal (disulfiram) zalicza się:

 • nudności,
 • wymioty,
 • bóle głowy,
 • duszności,
 • niepokój i lęk,
 • kołatanie serca,
 • metaliczny posmak w ustach,
 • skoki ciśnienia,
 • zaczerwienioną twarz,
 • zwiększoną potliwość,
 • zaburzenia psychiczne.

Niektórzy pacjenci i ich rodziny myślą, że dzięki wszywce alkoholowej rozwiążą swój problem nałogu alkoholowego. Mimo że wszywka esperal to najskuteczniejsza metoda leczenia uzależnień, to największy sukces i tak można osiągnąć dzięki kompleksowej terapii, na którą, oprócz esperalu, składa się także detoks alkoholowy, który pozwala wyjść z ciągu alkoholowego oraz psychoterapia, która pozwala zrozumieć źródło problemu oraz odzyskać kontrolę nad własnym życiem.

Logotyp przychodni Nasz Gabinet umieszczony na ścianie.

Leczenie alkoholizmu za pomocą esperalu w mieście Lublin - przeciwwskazania

Pacjent ma do wyboru wiele metod leczenia alkoholizmu. Esperal wszywka jest najskuteczniejszym z nich. Należy jednak pamiętać, że istnieją czynniki, które uniemożliwiają zastosowanie u pacjenta tej formy leczenia alkoholizmu. Należą do nich:

 • nadwrażliwość na esperal (disulfiram),
 • spożyty alkohol na 24h przed zabiegiem,
 • problemy z układem krążenia,
 • ciężkie alergie,
 • problemy o podłożu psychicznym,
 • zażywanie niektórych leków.

Decyzję o leczeniu nałogu przez implantację esperalu zawsze podejmują lekarze. Pacjent zainteresowany wszyciem leku esperal musi się poddać opinii lekarskiej. Nie jest możliwe dokonanie zabiegu wszycia esperalu "z marszu".

Zabieg wszycia esperalu w przychodni Nasz Gabinet w Lublinie

Zabieg z zastosowaniem wszywki esperal w Lublinie w Naszym Gabinecie wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym przez najlepszych specjalistów z Lublina i wraz z konsultacją lekarza trwa niespełna 30 minut. Konsultacja jest potrzebna, ponieważ dzięki niej lekarz może określić stan zdrowia pacjenta i dostosowuje do niego właściwą dawkę esperalu. Zabieg zaszycia alkoholowego w poradni Nasz Gabinet w Lublinie jest w 100% bezpieczny i bezbolesny, dzięki wykorzystaniu znieczulenia miejscowego. Tabletki esperal (disulfiram) wszywane są głęboko pod skórę pacjenta (zazwyczaj w okolicy pośladka). Dzięki temu rana szybko się goi, a blizna powstała w wyniku zabiegu jest niewidoczna. Sam zabieg z zastosowaniem wszywki alkoholowej jest mało inwazyjny, a pacjent po jego wykonaniu od razu może wrócić do pracy. Dzięki temu leczenie za pomocą wszywki alkoholowej w mieście Lublin może pozostać zachowane w tajemnicy. Podczas zabiegu wykorzystywane są szwy kosmetyczne, które rozpuszczają się samoczynnie (kolejna wizyta nie jest wymagana) lub tradycyjne szwy chirurgiczne, w przypadku których, po około dwóch tygodniach od wykonania zabiegu, wymagana jest wizyta w przychodni leczenia uzależnień Nasz Gabinet w Lublinie w celu ich usunięcia. Zabieg jest małoinwazyjny, a pacjenci nie zgłaszają żadnych skutków ubocznych. 

Warto zwrócić uwagę na to, że w naszej przychodni zabiegi przeprowadzane są w oparciu o oryginalny lek, co nie we wszystkich ośrodkach leczenia w Lublinie jest tak oczywiste.

Pierwszym i najważniejszym krokiem w leczeniu choroby alkoholowej jest zdanie sobie sprawy z istnienia problemu i przyjęcie pomocy z zewnątrz. Po pomoc w leczeniu mogą zgłaszać się zarówno osoby uzależnione, jak i członkowie ich rodziny. Pomożemy każdemu, kto tej pomocy od nas oczekuje. Wszywka alkoholowa jest obecnie najskuteczniejszym sposobem walki z alkoholizmem. Wypicie choćby niewielkiej ilości alkoholu powoduje szereg wyjątkowo nieprzyjemnych dolegliwości. Dzięki takiemu działaniu wszywka skutecznie zniechęca osobę uzależnioną do sięgania po alkohol.

Śledź nasze profile w mediach społecznościowych:
https://www.facebook.com/naszgabinetpl
https://www.instagram.com/naszgabinet/


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów