Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Skuteczne leczenie alkoholizmu za pomocą esperalu w Poznaniu w Naszym Gabinecie

Artykuł sponsorowany

2021-09-29 15:12
Zdjęcie gabinetu lekarskiego z logotypem Nasz Gabinet.

Wyniki są coraz bardziej niepokojące - już ponad 12% społeczeństwa nadużywa alkoholu. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że alkoholizm dotyczy nie tylko samej osoby uzależnionej, ale także jej najbliższych, którzy tak naprawdę najbardziej cierpią na tej chorobie. Leczenie nałogu alkoholowego to bardzo ciężka i często nierówna walka, która wymaga od osoby uzależnionej 100% zaangażowania oraz determinacji. Tylko odpowiednie i kompleksowe podejście do problemu pozwoli Ci pokonać alkoholizm i odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Potrzebujesz pomocy? Zapoznaj się z naszym artykułem!

Leczenie alkoholizmu za pomocą wszywki alkoholowej

Esperal to lek w postaci tabletek o nazwie Disulfiram. Wszywka alkoholowa przeznaczona jest do implantacji podskórnej i wszywana jest w okolicy pośladków. Esperal skutecznie wpływa na leczenie alkoholizmu, ponieważ jego zadaniem jest zahamowanie chęci spożywania alkoholu.

Jak działa wszywka alkoholowa esperal

Disulfiram blokuje rozkład alkoholu, co powoduje, że w organizmie pacjenta gromadzi się aldehyd octowy, który jest przyczyną zatrucia pokarmowego (popularnie zwanego kacem). Jednak w tym przypadku nieprzyjemne dolegliwości są dużo silniejsze niż w przypadku zwykłego zatrucia alkoholem. Substancja czynna esperalu ma tak silne działanie, że skutecznie hamuje chęć spożycia alkoholu.  Wszywka alkoholowa działa niemal natychmiastowo - pierwsze objawy pojawiają się do kilku minut po spożyciu choćby niewielkiej ilości alkoholu. Działanie esperalu mogą wywołać także cukierki, leki czy płyn do płukania jamy ustnej. Dolegliwości mogą utrzymywać się nawet do 10 godzin. To sprawia, że wszywki alkoholowe są obecnie najskuteczniejszą metodą leczenia alkoholizmu. 

W leczeniu alkoholizmu najważniejsza jest kompleksowa terapia, dlatego wszystkim naszym pacjentom, oprócz wszywki alkoholowej, zalecamy także detoks alkoholowy, który pozwala wyjść z ciągu alkoholowego i oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn oraz indywidualne i grupowe terapie z psychologiem, które pozwolą zrozumieć źródło alkoholizmu i odzyskać kontrolę nad swoim życiem. 

Jakich dolegliwości można się spodziewać po wypiciu alkoholu?

Wszycie esperalu skutecznie wywołuje awersję do picia. Jest to spowodowane tym, że kiedy osoba uzależniona zlekceważy obecność wszywki alkoholowej w organizmie i spożyje alkohol, będzie musiała zmierzyć się z bardzo poważnymi dolegliwościami. Najczęstszymi objawami wywoływanymi przez esperal (disulfiram) są:

 • nudności,
 • wymioty,
 • bóle głowy,
 • duszności,
 • niepokój i lęk,
 • kołatanie serca,
 • skoki ciśnienia,
 • zaczerwieniona twarz,
 • metaliczny posmak w ustach,
 • zwiększona potliwość.

Złe samopoczucie może utrzymywać się od 4 do nawet 10 godzin. 

Logotyp sieci przychodni Nasz Gabinet zawieszony na ścianie.

Przeciwwskazania do leczenia alkoholizmu za pomocą esperalu

Istnieje wiele sposobów na leczenie alkoholizmu, jednak obecnie wszywka alkoholowa (esperal) jest najskuteczniejszym z nich. Mimo to należy pamiętać, że są czynniki, które uniemożliwiają leczenie za pomocą esperalu. Zalicza się do nich:

 • nadwrażliwość na esperal (disulfiram),
 • spożycie alkoholu na 24h przed zabiegiem,
 • problemy z układem krążenia,
 • ciężkie alergie,
 • problemy o podłożu psychicznym (w tym próby samobójcze),
 • zażywanie niektórych leków.

Ostateczną decyzję o leczeniu alkoholizmu poprzez implantację esperalu zawsze podejmuje lekarz prowadzący. Pacjent, który zainteresowany jest wszyciem esperalu najpierw musi poddać się opinii lekarskiej. Konsultacja medyczna jest konieczna, ponieważ pozwala określić stan zdrowia pacjenta oraz dopasować odpowiedni sposób leczenia. 

Zabieg wszycia esperalu w przychodni Nasz Gabinet w Poznaniu

Wszycie esperalu w Poznaniu w Naszym Gabinecie jest w 100% bezpieczne i bezbolesne. Zabieg przeprowadzany jest w przez najlepszych specjalistów z Poznania i wraz z konsultacją medyczną nie przekracza 30 minut. W trosce o komfort pacjenta, preparat zaszywany jest w okolicy pośladka w znieczuleniu miejscowy. Takie umiejscowienie leku sprawia, że rana powstała w wyniku zabiegu szybko się goi i nie powoduje dyskomfortu podczas wykonywania codziennych czynności. Wszycie esperalu to zabieg mało inwazyjny, dlatego po jego wykonaniu nie jest wymagana hospitalizacja i od razu można wrócić do pracy. W zależności od wybranego pakietu (Nasz Gabinet oferuje cztery warianty zaszycia esperalem) podczas zabiegu wykorzystywane są szwy kosmetyczne, które rozpuszczą się same lub tradycyjne szwy chirurgiczne, w przypadku których pacjent musi zgłosić się do przychodni Nasz Gabinet w Poznaniu w celu ich usunięcia po około dwóch tygodniach od wszycia esperalu. Po zabiegu pacjenci nie zgłaszają żadnych skutków ubocznych.

W przychodniach Nasz Gabinet zabiegi przeprowadzane są wyłącznie z zastosowaniem oryginalnego preparatu. Zapamiętaj - jedynie zastosowanie oryginalnego leku esperal może zagwarantować Ci sukces w leczeniu alkoholizmu.

Najważniejszym krokiem w leczeniu nałogu alkoholowego jest uświadomienie sobie problemu. Dopiero wtenczas osoba uzależniona jest w stanie przyjąć pomoc z zewnątrz. Do naszej przychodni mogą zgłaszać się zarówno osoby chore, jak i ich najbliżsi. Implantacja wszywki alkoholowej to najbardziej skuteczny sposób leczenia uzależnienia od alkoholu. Powodzenie terapii przeprowadzonych w Naszym Gabinecie wynosi 93%.

Śledź nasze profile w mediach społecznościowych:
https://www.facebook.com/szczepimysie.org
https://www.instagram.com/szczepimysie
https://www.facebook.com/naszgabinetpl
https://www.instagram.com/naszgabinet/


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów