Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Skuteczne leczenie alkoholizmu za pomocą esperalu w Warszawie w Naszym Gabinecie

Artykuł sponsorowany

2021-10-01 13:07
Zdjęcie gabinetu lekarskiego z logotypem Nasz Gabinet.

Leczenie alkoholizmu bardzo często ma związek z ciężką i długotrwałą terapią, na którą bardzo często składa się także leczenie odwykowe. Alkoholizm uznaje się za chorobę cywilizacyjną, która z roku na rok dotyka coraz więcej osób - bez względu na wiek, płeć czy status społeczny. Wyniki badań pokazują, że problem z nadmiernym spożywaniem alkoholu dotyczy już około 12% społeczeństwa i niszczy życie setek tysięcy rodzin. Alkoholik nie myśli w sposób racjonalny i nie jest w stanie kontrolować tego, co robi. Bardzo często zdarza się, że uzależnienie naszych pacjentów jest na tyle poważne, że osoba uzależniona kradnie, zaciąga długi, a nawet wyprzedaje rodzinny majątek tylko po to, żeby móc się napić. Natomiast w najgorszych wypadkach znęca się nad najbliższymi, zmieniając ich życie w piekło.

esperal warszawa wszywka alkoholowa warszawa

Wszywka alkoholowa w leczeniu alkoholizmu

Wszywka alkoholowa, popularnie określana jako esperal, to lek o nazwie Disulfiram, który lekarz chirurg wszywa pod powięź mięśnia pośladkowego. Wszywka alkoholowa ma za zadanie powstrzymywać chęć sięgnięcia po alkohol oraz pomóc w leczeniu alkoholizmu. Kiedy chęć wypicia jest tak duża, że domowe metody oraz tradycyjny detoks alkoholowy są niewystarczające, najlepszym rozwiązaniem jest właśnie zaszycie alkoholowe, które w przeciwieństwie do pozostałych metod farmakologicznych, nie zaburza prawidłowego funkcjonowania mózgu pacjenta.

Wszywka alkoholowa to najskuteczniejsze rozwiązanie w walce o pokonanie choroby alkoholowej. Powodzenie terapii przeprowadzonych przez lekarzy w Naszym Gabinecie wynosi 93%.

Wszycie esperalu w przychodni leczenia uzależnień Nasz Gabinet w Warszawie

Wszycie esperalu w Warszawie w przychodni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne.

Zabieg wszycia esperalu przeprowadzany jest przez najlepszych chirurgów z Warszawy i wraz ze wstępną wizytą lekarską w przychodni trwa średnio 30 minut. Konsultacja jest niezbędna, ponieważ w jej czasie lekarz bada stan zdrowia pacjenta i dobiera odpowiednią dawkę preparatu. W trosce o komfort naszych pacjentów zabiegi wszycia wszywki alkoholowej odbywają się w znieczuleniu miejscowym, a sam lek esperal wszywa się głęboko pod skórę pacjenta w okolicy pośladka. To sprawia, że rana szybko się goi, a blizna powstała w wyniku zabiegu jest niezauważalna. Sam zabieg z zastosowaniem wszywki alkoholowej jest mało inwazyjny, a bezpośrednio po zaszyciu wszywką alkoholową można wrócić do pracy. Dzięki temu leczenie esperalem będzie zachowane w tajemnicy. W zależności od wybranego pakietu zabiegu (w ośrodkach Nasz Gabinet dostępne są cztery warianty) stosuje się szwy kosmetyczne, które są samorozpuszczalne albo tradycyjne szwy chirurgiczne, w których przypadku konieczne jest zgłoszenie się do ich usunięcia po koło 10-14 dni od wykonania zabiegu. Warto zwrócić uwagę na to, że w naszej przychodni zabiegi przeprowadzane są w oparciu o oryginalny lek esperal, co w niektórych klinikach nie jest takie oczywiste.

Jak działa esperal?

Działanie wszywki alkoholowej (disulfiramu) uniemożliwia rozkład alkoholu, czyli nie dopuszcza do dehydrogenazy aldehydowej, przez co spożyty alkohol gromadzi się w organizmie człowieka i prowadzi do silnego zatrucia pokarmowego, czyli popularnie zwanego kaca. Należy mieć jednak na uwadze, że po zabiegach implantacji esperalu objawy zatrucia alkoholowego, jak na przykład zawroty głowy, nudności czy skoki ciśnienia, są dużo silniejsze niż w przypadku zwykłego kaca. Substancja czynna disulfiramu zawarta w preparacie powoduje tak nieprzyjemne dolegliwości, że skutecznie zniechęca do spożywania alkoholu. Wszywka alkoholowa działa niemal natychmiastowo, ponieważ pierwsze objawy pojawiają się kilka minut po wypiciu alkoholu i mogą nie ustawać nawet do 10 godzin. Zaszycie alkoholowe przyczynia się do określonej reakcji organizmu po pojawieniu się choćby najmniejszej ilości alkoholu we krwi (nawet w postaci cukierka, leków czy płynu do płukania ust).

Decydując się na wszycie esperalu, osoba uzależniona chce zawalczyć o trzeźwość. Zdrowie powinno być najważniejsze, dlatego zawsze dajemy z siebie wszystko, aby pomóc pacjentom, którzy zdecydowali się na leczenie choroby alkoholowej.
Zaszyty esperal nie powoduje żadnego bólu ani dyskomfortu. Tabletki nie są także wyczuwalne podczas wykonywania codziennych obowiązków czy aktywności sportowych. Pod żadnym pozorem pacjent nie odczuje różnicy w codziennym funkcjonowaniu. Jedynym warunkiem dobrego samopoczucia jest powstrzymywanie się od spożycia alkoholu.

Jakich objawów można się spodziewać po spożyciu alkoholu?

Leczenie alkoholizmu esperalem ma wysoką skuteczność, ponieważ wywołuje niechęć do picia. Jeśli osoba uzależniona zignoruje obecność leku w ciele i podejmie decyzję o napiciu się jakiegokolwiek napoju alkoholowego, musi liczyć się z przykrymi dolegliwościami. Do najczęstszych konsekwencji można zaliczyć:

 • nudności,
 • wymioty,
 • ból głowy,
 • duszności,
 • uczucie niepokoju i lęk,
 • metaliczny posmak w ustach,
 • skoki ciśnienia,
 • zaczerwienioną twarz,
 • zwiększoną potliwość,
 • zaburzenia psychiczne.

Złe samopoczucie po konsumpcji napojów alkoholowych utrzymuje się od 4 do nawet 10 godzin, a w skrajnych przypadkach może powodować drgawki, zapalenie wątroby oraz pogłębienie się chorób przewlekłych. Jest to spowodowane kumulacją aldehydu octowego w organizmie.
Wśród pacjentów i ich najbliższych panuje błędne przekonanie, że wszywki alkoholowe rozwiążą problem i całkowicie wyleczą z choroby alkoholowej. Należy mieć na uwadze, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca, jeśli pacjent nie zaangażuje się w pokonanie alkoholizmu i nie będzie starał się zmienić swoich nawyków oraz swojego otoczenia. Esperal wzmacnia chęć pokonania uzależnienia od alkoholu, lecz bez samozaparcia pacjenta, może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Oczywiście wszywka będzie działać, ale bez kompleksowego leczenia, szanse na całkowite wyleczenie są dużo mniejsze. Zmiany muszą zajść nie tylko w ciele pacjenta, ale także w głowie.

wszywka alkoholowa warszawa wszycie esperalu warszawa

Kto powinien zdecydować się na zabieg wszycia esperalu?

Warszawa jest miastem, w którym wiele osób poddaje się zaszyciu. Wszycie esperalu jest skierowane do osób uzależnionych, które nie potrafią sobie poradzić z chorobą alkoholową na własną rękę. Najważniejszym krokiem jest uświadomienie sobie problemu i zaakceptowanie pomocy z zewnątrz. Po pomoc w leczeniu mogą zgłaszać się zarówno osoby uzależnione, jak i członkowie ich rodzin. Pomagamy każdemu, kto tej pomocy potrzebuje.

Skorzystanie z wszywki alkoholowej jest obecnie najskuteczniejszym sposobem leczenia alkoholizmu. Wszywki alkoholowe są jedynym gwarantem niespożywania alkoholu, ponieważ wypicie nawet niewielkiej ilości powoduje szereg nieprzyjemnych dolegliwości. Dzięki takiemu działaniu wszywka skutecznie zniechęca osobę uzależnioną do sięgania po alkohol.

Ostateczną decyzję o przeprowadzeniu zabiegu zawsze podejmuje lekarz. Pacjent zainteresowany wszyciem leku esperal musi się poddać opinii lekarskiej. Nie jest możliwe dokonanie zabiegu wszycia esperalu "z marszu". Należy bowiem pamiętać, że istnieją choroby, które ze względu na zdrowie dyskwalifikują z tej formy leczenia nałogu. Zalicza się do nich:

 • nadwrażliwość na disulfiram,
 • stan nietrzeźwości pacjenta lub spożycie alkoholu na 24 godziny przed zabiegiem,
 • problemy z układem krążenia,
 • problemy na tle psychicznym (w tym próby samobójcze),
 • zażywanie niektórych leków.

Dyskwalifikujące mogą być też inne indywidualne objawy, które według lekarza mogą znacząco wpłynąć na działanie wszywki alkoholowej.

FAQ

1. Ile kosztuje wszywka alkoholowa esperal Warszawa?

Poradnia terapii uzależnień Nasz Gabinet w Warszawie oferuje 4 warianty zabiegu, a cena za implantację oryginalnej wszywki esperal (disulfiram) rozpoczyna się od 700 złotych. Cena leczenia nałogu alkoholowego za pomocą wszycia esperalu zależy od tego, jaki standard zabiegu wybierze pacjent lub jaki rodzaj terapii jest dla niego konieczny ze względu na stopień zaawansowania uzależnienia.

2. Jak długo działa wszywka?

Gwarancja producenta leku to 8 miesięcy, jednak w praktyce esperal działa nawet do 12 miesięcy.

3. Co się wydarzy, gdy wypiję alkohol po wszyciu esperalu?

Po implantacji esperalu wypicie choćby najmniejszej porcji alkoholu wywołuje nudności i wymioty, silny ból głowy, duszności, uczucie niepokoju i lęk, metaliczny posmak w ustach, skoki ciśnienia, zaczerwienie twarzy, zwiększoną potliwość. Pierwsze objawy pojawiają się do 5 minut od spożycia alkoholu.

4. Gdzie zaszywa się wszywkę alkoholową? Dlaczego akurat w to miejsce?

Disulfiram zaszywa się pod powięź mięśnia pośladkowego. Oryginalny esperal wszywany w pośladek ogranicza dolegliwości bólowe związane z poruszaniem się oraz zapewnia lepsze gojenie. Dodatkowo miejsce to jest niewidoczne gołym okiem.

5. Jak nazywa się lek?

Stosowany przez lekarzy lek to oryginalny disulfiram, popularnie określany jako esperal.

6. Jak długo trwa zabieg zaszycia alkoholowego?

Implantacja esperalu wraz z wizytą lekarską (chwilę  przed zabiegiem) trwa niespełna 30 minut.

7. W jaki sposób działa wszywka?

Esperal zapobiega rozkładowi alkoholu (aldehyd octowy nie przechodzi w kwas octowy), co prowadzi do silnego pogorszenia się stanu zdrowia, czyli kaca. Jednak w przypadku wszywki objawy są dużo bardziej nasilone. Esperal działa niemal natychmiastowo.

8. Dlaczego zaleca się połączenie różnych usług?

Najskuteczniejszym sposobem walki z alkoholem i finalnie pokonania choroby jest kompleksowa terapia. W związku z tym wszystkim naszym pacjentom, oprócz wszycia esperalu, zalecamy także detoks alkoholowy, który pozwala wyjść z ciągu alkoholowego i oczyścić organizm z toksyn oraz psychoterapie, które pozwalają stanąć na nogi.

9. Czy mogę iść do pracy, czy wystawiacie L4?

L4 nie jest potrzebne, ponieważ bezpośrednio po zabiegu można wrócić do pracy. Należy jedynie pilnować, aby założone opatrunki były czyste.

 


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów