Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Czy da się pozbyć bakterii i alergenów z domu?

Artykuł sponsorowany

2022-03-10 11:51
alergeny2

Każdemu z nas zależy na tym, aby jego dom bądź mieszkanie były czyste i schludne. Aby tak było, niezbędne jest regularne sprzątanie naszych pomieszczeń. Niestety, nawet przy częstym i dokładnym sprzątaniu nie będziemy w stanie pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń, których obecność może być niebezpieczna zarówno dla naszego samopoczucia, jak i zdrowia. Takimi zanieczyszczeniami są bakterie, alergeny i grzyby – substancje niewidoczne gołym okiem, ale w rzeczywistości bardzo szkodliwe. Dowiedz się, jak skutecznie pozbyć się ich ze swojego domu i cieszyć się zdrowym i czystym otoczeniem. 

Niebezpieczne alergeny – jakie występują w domu?

Rzeczywistość nie pozostawia złudzeń – nawet regularne i dokładne sprzątanie nie pozwoli nam całkowicie pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń. A te, których nie widać gołym okiem, mogą okazać się bardzo niebezpieczne, zarówno dla zdrowia naszego, jak i naszych dzieci. Niestety domy, ale też mieszkania to idealne środowiska dla ich rozwoju. Bakterie i grzyby świetnie czują się w miejscach takich jak dywany, pościel czy niektóre meble. Na ich negatywny wpływ w szczególności narażone są małe dzieci, które nie posiadają jeszcze w pełni rozwiniętej odporności. Z tego względu o wiele łatwiej u nich o wystąpienie alergii czy rozwoju chorób takich jak astma.  

Jednym z najczęściej występujących alergenów w domu są roztocza. Te szczególnie upodobały sobie pościel i sypialnię. Te niewidoczne dla ludzkiego wzroku pajęczaki żywią się martwym naskórkiem, który znajdują właśnie w pościeli. Niestety ich obecność może powodować dokuczliwy katar i kaszel tuż po przebudzeniu, a nawet doprowadzić do rozwoju innych chorób. Z kolei kiedy późną jesienią i zimą wilgotność powietrza w pomieszczeniach wzrasta, zwiększa się ilość zarodników grzybów pleśniowych z gatunku Cladosporium, które stanowią jeden z najczęstszych powodów alergii.  

Równie problematyczne są różnego rodzaju pyłki roślin, które z łatwością przedostają się do wnętrza pomieszczeń przez otwarte okna lub wierzchy naszych ubrań. Szczególnie intensywne są alergeny topoli, olchy, leszczyny czy wierzby. Kiedy z kolei nadchodzi lato, pylić zaczynają zboża i trawy. Również sierść naszych czworonożnych pupili, a dokładnie znajdujące się na niej enzymy pochodzące ze śliny mogą stanowić przyczynę alergii. 

Alergeny i bakterie – jak się ich pozbyć?

Powyższe informacje nie napawają entuzjazmem, a obecność bakterii i potencjalnych alergenów wydaje się niemożliwa do wyeliminowania. Okazuje się jednak, że jest to możliwe. Oczywiście podstawę stanowi regularne i dokładne sprzątanie. Jednak aby rzeczywiście takie było, będzie wymagać od nas odpowiedniego sprzętu. W takiej sytuacji zwykły workowy odkurzacz może okazać się niewystarczający. Jeśli chcesz na dobre pozbyć się niebezpiecznych alergenów, sięgnij po odkurzacz bezprzewodowy z UV, jak model Pure Q9 od Electrolux. Ta szwedzka marka opracowała specjalną linię bezprzewodowych urządzeń, które zostały wyposażone w elektroszczotki wykorzystujące technologię UV oraz 5-stopniowy system filtracji.  

Odkurzacz bezprzewodowy z UV – dlaczego warto?

Dlaczego warto zaopatrzyć się w odkurzacz bezprzewodowy z UV od Electrolux? Działanie takiego urządzenia jest skuteczniejsze w porównaniu ze standardowym odkurzaczem właśnie dzięki 5-stopniowemu systemowi filtracji. W połączeniu z elektroszczotką wykorzystującą technologię UV odkurzacz jest w stanie usunąć nawet do 99,9% cząsteczek, do których zalicza się pyłki, grzyby, roztocza i pozostałe alergeny. 

Ergonomiczna budowa odkurzacza Pure Q9 sprawia, że jest to urządzenie zarówno praktyczne, jak i nowoczesne i eleganckie. Urządzenia są bardzo lekkie, zajmują niewiele miejsca, dlatego idealnie sprawdzą się w przypadku mieszkań o ograniczonym metrażu. Są bardzo wygodne w użytkowaniu, dzięki czemu bez problemu dotrzemy nimi do różnego rodzaju zakamarków, co nie byłoby możliwe w przypadku standardowego odkurzacza. 

Kolejną zaletą odkurzacza Pure Q9, którą z pewnością docenią rodzice, jest jego cicha praca. Dzięki temu bez przeszkód możemy sprzątać w trakcie drzemki naszego malucha bez obaw o to, że hałas generowany przez urządzenie wybudzi go ze snu. 


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów