Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Sterylizator powietrza przepływowy UV-C

Artykuł sponsorowany

2020-11-30 12:41
dobry sterylizator powietrza

Zapewne nikogo nie zaskoczy fakt, że od wielu lat do odkażania powierzchni, pomieszczeń, czy też różnego rodzaju narzędzi, wykorzystywane jest z przeznaczeniem promieniowanie ultrafioletowe. Dzięki wykorzystaniu właściwych długości fal, możliwa jest sterylizacja pomieszczeń na bieżąco i przy tym nie ma konieczności, żebyśmy musieli opuszczać dane pomieszczenie.

Zapewne nikogo nie zaskoczy fakt, że od wielu lat do odkażania powierzchni, pomieszczeń, czy też różnego rodzaju narzędzi, wykorzystywane jest z przeznaczeniem promieniowanie ultrafioletowe. Dzięki wykorzystaniu właściwych długości fal, możliwa jest sterylizacja pomieszczeń na bieżąco i przy tym nie ma konieczności, żebyśmy musieli opuszczać dane pomieszczenie. W swoich naturalnych warunkach, promieniowanie UV-C nie dociera do Ziemi, ponieważ jest ono pochłaniane przez atmosferę ziemską. Może je natomiast uzyskać, za pomocą specjalistycznych lamp, które emitują właściwą długość wiązki promieniowania. Promieniowanie UVC jest wykorzystywane już od ponad 40 lat to tego, aby zwalczać wszelkie niebezpieczne patogeny, jakie są w powietrzu, ściekach, w wodzie pitnej, jak również w produktach farmaceutycznych, czy też innych powierzchniach.

Na czym opiera się działanie sterylizatora powietrza?

Powietrze na samym początku dostaje się do filtra pyłków, za pomocą wentylatora, a następnie jest usuwane z kurzu. Później wpływa do  Następnie wpływa do filtra fotokatalitycznego, na który składa się porowaty nośnik, jaki jest pokryty fotokatalizatorem, a następnie jest poddawany naświetleniu przez  źródło promieniowania ultrafioletowego.

W filtrze fotokatalitycznym, poprzez wpływ działania lampy ultrafioletowej, katalizator na samym początku będzie tworzył wodne rodniki, które będą następnie rozkładać różnego rodzaju organiczne zanieczyszczenia, w tym również zanieczyszczenia gazowe. Następnie te same wolne rodniki, będą tworzyły cząsteczki nadtlenku, które mają działanie bakteriobójcze i tym samym sprawią że usunięte zostaną wszelkie wirusy, bakterie, jak również inne mikroorganizmy, czy też drobnoustroje.

W przeciwieństwie do bezpośredniego promieniowania ultrafioletowego na wszelkie drobnoustroje, mikroorganizmy, bakterie, czy też wirusy, sterylizacja fotokatalityczna może powodować różnie neutralizację grzybów, zarodników grzybów, jak również gruźlicy. 

sterylizator powietrza uv c

 

Źródło zdjęcia: https://medikapoland.pl/pl/38-sterylizator-tunelowy-uv-c

Sterylizator tunelowy - co musimy o nim wiedzieć?

Sterylizator tunelowy powietrza, stanowi efektywną oraz do tego bezpieczną metodę usuwania wszelkich chorobotwórczych drobnoustrojów. Budowa tunelowego sterylizatora powietrza cechuje się dokładnie wyliczoną średnicą kanałów. jak również właściwie dobranym przepływem, powietrza, który to został dopasowany do działania lamp, tym samym skutecznie usuwając wszelkie chorobotwórcze drobnoustroje.

Sterylizator tunelowy powietrza, możemy wybrać według własnego uznania. Możemy spotkać się zarówno z modelami zagranicznych producentów, jak również z tymi, za jakich produkcje odpowiadają polskie firmy. Urządzenia takie zazwyczaj stosuje energooszczędne lampy, które emitują promieniowanie UV-C, tym samym wyzwalając reakcje fotochemiczne.

Bezpieczna oraz skuteczna metoda usuwania patogennych mikroorganizmów - sterylizator tunelowy powietrza

Dzięki promieniowaniu UV-C, mamy możliwość efektywnego usuwania wszelkich mikroorganizmów, drobnoustrojów, wirusów, bakterii, grzybów, drożdży, czy też pleśni. Każde takie urządzenie, zanim zostanie dopuszczone do obrotu, jest zawsze odpowiednio testowane, aby mogło właściwie spełnić swoje zadanie. Lampy, jakie stosuje się w tunelowym sterylizatorze powietrza mają pasma od 100 do 230 nm, co znaczy że nie emitują one ozonu, dzięki czemu kiedy dane pomieszczenie jest poddane sterylizacji, my możemy w nim pozostać. 

Każdy sterylizator tunelowy powietrza, wyposażony jest w specjalistyczny filtr węglowy, jaki zapewnia automatyczne oczyszczenie powietrza, dzięki czemu z powietrza bez problemu usuniemy wszelkie lotne związki organiczne, czy też zapachy. Promieniowanie ultrafioletowe z powodzeniem znajduje wykorzystanie do oczyszczania różnego rodzaju narzędzi, pomieszczeń, czy też powierzchni.

Jeżeli wybierzemy właściwą długość fali, to powietrze może być dezynfekowane regularnie, a my przy tym nie musimy wychodzić z pokoju. Jak wspomniano powyżej naturalnych warunkach promieniowanie UV-C nie dociera do ziemi, gdyż jest ono absorbowane przez atmosferę ziemską. Promieniowanie ultrafioletowe, możemy uzyskać dzięki zastosowaniu specjalistycznych lamp, jakie wytwarzają właściwą długość wiązki.

Urządzenie, jakim jest sterylizator tunelowy powietrza, do swojego działania stosuje energooszczędne lampy, jakie emitują promieniowane UV-C, które tym samym wyzwala reakcje fotochemiczne. Promieniowanie ultrafioletowe sprawia, że następuje skuteczne usunięcie wszelkich mikroorganizmów, droboustrojów oraz oraz innych niebezpiecznych bakterii. Sterylizator taki jest niezwykle skuteczny a przemawiają z tym lata doświadczeń naukowych. 

Więcej znajdziesz tutaj: medikapoland.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów