Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Jaki szampon będzie odpowiedni po keratynowym prostowaniu włosów?

Artykuł sponsorowany

2020-08-18 09:54
szampon po keratynowym prostowaniu włosów

Keratynowe prostowanie to zabieg, który wykonuje się w celu odbudowania struktury włosów, odżywienia ich oraz wygładzenia. Keratyna to naturalny budulec włosów, który ma za zadanie poprawić ich kondycję oraz wygląd. Aby efekty zabiegu utrzymały się na dłużej, trzeba o nie odpowiednio zadbać. W poniższym artykule znajdziesz informacje o tym, jakim szamponem myć włosy po keratynowym prostowaniu. Zapraszamy do lektury.

Odpowiedni szampon po prostowaniu keratynowym - dlaczego jest ważny?

Podczas zabiegu keratynowego prostowania włosów, cząsteczki keratyny są scalane z włosami na głowie. Połączenie to nie jest jednak wieczne. Cząsteczki keratyny wypłukują się z włosów, a to, jak szybko do tego dojdzie, zależy od kilku czynników. Jeśli będziesz myć włosy codziennie, nawet stosując bardzo delikatną pielęgnację, doprowadzisz do stopniowego wypłukiwania keratyny. Na szybkość wypłukiwania się tej substancji ma także wpływ kondycja włosów przed zabiegiem. Ostatni i bardzo ważny czynnik to dobrze dobrany szampon. Jaki szampon stosować po keratynowym prostowaniu włosów?

Wybranie dobrego szamponu pozwoli Ci na maksymalne wydłużenie czasu wypłukiwania się keratyny. Dzięki temu efekty zabiegu keratynowego prostowania utrzymają się dłużej, a zabiegu nie będzie trzeba tak często powtarzać. Takie rozwiązanie to nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale także forma dbania o włosy. Zabieg odżywia i odbudowuje strukturę włosów, ale zbyt często wykonywany nie doprowadzi do niczego dobrego. Im rzadziej nasze kosmyki będą poddawane keratynowemu prostowaniu, tym lepiej. Dobry szampon, stosowany po zabiegu, jest jednym z czynników, który to umożliwi.

Jaki szampon stosować po prostowaniu keratynowym?

Szampon do stosowania po zabiegu keratynowego prostowania powinien dostarczać włosom składników odżywczych oraz dbać o ich odpowiednie nawilżanie. Szampon do włosów musi być bogaty w drogocenne składniki. Nie może jednak zawierać substancji, które będą wspomagać proces wypłukiwania keratyny z włosów. Dobry kosmetyk powinien w swoim składzie mieć dużo składników aktywnych, które będą dbać o prawidłową kondycję włosów po zabiegu. W składzie warto poszukać pielęgnujących olejków i ekstraktów, utrzymujących naturalne nawilżenie oraz połysk włosów. Ważne jest także to, by składniki szamponu nie obciążały włosów. Dobry szampon powinien przede wszystkim przedłużać efekt wygładzenia, który uzyskuje się w trakcie zabiegu.

Warto zwrócić uwagę także na takie właściwości jak:

  • zawartość keratyny w składzie, która pozwoli na uzupełnienie jej ilości we włosach,
  • wzmocnienie włosów i ochrona przed czynnikami zewnętrznymi,
  • zapobieganie elektryzowaniu się włosów,
  • nawadnianie i dodawanie włosom sprężystości.

Co nie powinno znaleźć się w składzie dobrego szamponu?

Jaki szampon stosować po prostowaniu keratynowym? Po tym zabiegu powinno się używać kosmetyku, który nie będzie wypłukiwał keratyny z włosów. Aby osiągnąć taki efekt, w składzie szamponów nie mogą znaleźć się takie substancje, jak:

  • silikony: nie tylko osłabiają efekty keratynowego prostowania włosów, ale także są ciężkie do usunięcia,
  • mocne detergenty: głównym zadaniem tych związków jest dokładne oczyszczenie włosów z nadmiaru kosmetyków, sebum i zabrudzeń. Aby takie działanie było możliwe, muszą wykazywać one bardzo silne właściwości czyszczące. W procesie oczyszczania włosów, oprócz wspomnianych elementów, zostaną wypłukane także cząsteczki keratyny. Z tego powodu należy unikać tych związków w składzie szamponu,
  • alkohole: stosuje się je jako naturalny konserwant. Alkohole działają na włosy rozpulchniająco i drażniąco. Ich działanie opiera się także na przyśpieszaniu wypłukiwania keratyny. Alkohole we włosach warto jednak podzielić na kategorie: tłuszczowe, czyli tzw. "dobre alkohole", działające pozytywnie na włosy i spełniające rolę podobną do naturalnych olejków oraz tzw. „złe alkohole”, takie jak np. alcohol denat, benzyl alcohol lub ethanol, które działają drażniąco i wysuszająco.
  • sól: jej działanie jest porównywalne do działania alkoholu. Wypłukuje keratynę z włosów, dlatego też nie będzie dobrym składnikiem szamponu.

Warto unikać także siarczanów i parabenów, ponieważ są to związki, mogące niekorzystnie wpływać na kondycję włosów. W składzie dobrego szamponu powinny znajdować się także naturalne składniki, które posiadają bardzo duże stężenie substancji odżywczych oraz wykazują dobroczynne właściwości. Gdzie kupić szampon po keratynowym prostowaniu? Niezależnie od miejsca, należy bardzo dobrze zapoznać się ze składem szamponu. Jeśli wybierzesz kosmetyk zawierający związki wpływające na szybkość wypłukiwania keratyny, przyśpieszysz termin kolejnego zabiegu. Zapoznaj się z rankingiem szamponów po keratynowym prostowaniu włosów https://terdeals.com/pl/ranking/317/ranking-top-5-szamponow-po-keratynowym-prostowaniu-wlosow i zadbaj o swoje włosy!

Zobacz także inne popularne rankingi z kategorii zdrowie i uroda na https://terdeals.com/pl/kategorie/8/zdrowie-i-uroda/ranking


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów