Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Terapia za pomocą - Esperal Łódź

Artykuł sponsorowany

2021-01-04 14:43
esperal wszywka alkoholowa łódź

Esperal jest jednym z najpopularniejszych podejść do terapii implantologicznej alkoholizmu. Z samym uzależnieniem można walczyć na kilka sposobów. Jednym z nich jest właśnie leczenie disulfiramem, który wszczepia się pod skórę w postaci tabletek, które powoli uwalniają swoją substancję czynną do organizmu osoby uzależnionej. Wiele badań klinicznych pokazuje, jak działanie to może być przydatne, ponieważ Esperal tworzy dla alkoholika rutynę, w której alkohol powoduje poważne przypadłości porównywane do zatrucia alkoholowego. Zadaniem Esperalu jest odstraszenie alkoholika od spożycia alkoholu.

Dlaczego warto skorzystać z Esperalu?

Wszyscy doskonale wiemy, jak niszczycielskie jest nadużywanie alkoholu. Takie działanie powoduje zarówno fizyczne, jak i psychiczne uszkodzenia, które nie pozwalają działać swobodnie na co dzień i w dużej mierze są często nieodwracalne. Na rynku dostępnych jest wiele środków, które mają pomóc osobie pijącej w wyjściu z uzależnienia, ale Esperal jest nadal najskuteczniejszym produktem na rynku.

Wszywka alkoholowa Esperal Łódź jest skuteczny w leczeniu alkoholizmu, zwłaszcza jeśli chodzi o pożądanie psychiczne. Jednak nie zmniejsza on apetytu na alkohol, ale powoduje, że picie alkoholu nie jest już przyjemnością, więc pacjent woli go unikać. Osoba uzależniona zaczyna unikać alkoholu. Wiadomo, że nikt nie chce stosować Esperalu całe swoje życie, dlatego potrzebne jest odpowiednie wsparcie psychiczne, za pomocą odpowiedniej terapii z np. psychologiem. W końcu w uzależnieniu alkoholowym chodzi o coś więcej niż samą tylko ochotę skosztowania kolejnego wina. Częste upojenia alkoholowe wynikają czasem z sytuacji, w których przestajemy sobie dobrze radzić. Połączenie terapii Esperalem i terapii z psychologiem, pomaga bezpośrednio radzić sobie z głodem alkoholowym, zmniejszając na niego apetyt i czyniąc go coraz mniej pożądanym.

Działanie Esperalu na organizm

Esperal zawiera substancję czynną – disulfiram, który zostaje umieszczony pod skórą pacjenta. Jeśli alkoholik sięgnie po butelkę podczas terapii Esperalem, wówczas dochodzi do objawów zatrucia alkoholowego, które osoba uzależniona może poczuć nawet do 10 minut po zażyciu procentów. Esperal wywołuje nadwrażliwość na alkohol, która jest związana z serią nieprzyjemnych objawów. Wśród znajdują się: wymioty, bóle głowy, zawroty głowy, duszności, kołatanie serca, lęk przed śmiercią, mimowolne oddawanie moczu itd. Najgorsze jest w tym wszystkim to, że alkoholik przez cały czas trwania tych skutków, wie co się dzieje i nie jest w stanie pozbyć się żadnymi sposobami tych dolegliwości. Organizm jest cały czas “trzeźwy” więc tym bardziej pacjent ma cały czas pełną świadomość tego, co się dzieje.

Zaszycie alkoholowe nie pozwala na zmetabolizowanie się alkoholu w organizmie. Działanie enzymu – dehydrogenazy aldehydowej zostaje zahamowane, co doprowadza do utrudnienia utlenianie aldehydu octowego do mniej szkodliwego kwasu octowego. To właśnie aldehyd octowy daje objawy zatrucia, które inaczej są nazywane reakcją disulfiramową.

Wszywka alkoholowa – przeciwwskazania

Mimo że wszywka alkoholowa jest dość atrakcyjnym rozwiązaniem, nie każdy może udać się na zabieg z nią związany. Tak, jak w przypadku innych substancji chemicznych, tak i tu są pewne przeciwwskazania do użycia Esperalu. Należą do nich m.in.:

  • uczulenie, na jakikolwiek składnik Esperalu;
  • niesprawny układ krążenia oraz wady serca;
  • zaburzenia psychiczne;
  • upojenie alkoholowe – przed udaniem się na zabieg zaszycia alkoholowego, pacjent musi powstrzymać się od alkoholu przez około 12 godzin.

Jak wygląda zabieg zaszycia alkoholowego?

To, jak długo będzie działał Esperal w danym organizmie, zależy właśnie od wagi, wieku czy poziomu uzależnienia. Nie da się wprost określić, ile będzie faktycznie działać. Na ogół założenie jest dwunastomiesięczne, jednak może działać w niektórych przypadkach np. tylko 9 miesięcy. Dawka, która ma być aplikowana pod skórę, ustalana jest przez lekarza przed zabiegiem i jest inna dla każdego pacjenta. Po zabiegu absolutnie nie można sięgać po alkohol. Nie wolno spożywać nie tylko samego butelkowanego alkoholu, ale również cukierków z alkoholem czy płynów do płukania jamy ustnej również z alkoholem.

Esperal – czy warto?

Każda forma walki z alkoholizmem jest warta zachodu. Sam zabieg zaszycia alkoholowego nie należy do najdroższych, jednak niektórym osobom może wydawać się on dość wysoki. Wystarczy tylko przeliczyć, ile alkoholik wydaje w ciągu miesiąca na alkohol, aby stwierdzić, że porównując obie te liczby, lepiej zadbać o własne zdrowie, niż je przepijać i jeszcze wydawać na to niekiedy bardzo wysokie kwoty. Szczęśliwe życie uzależnione jest od wielu czynników, w tym właśnie możliwość uwolnienia się od alkoholu sprawia, że pacjent znów odzyskuje siłę i witalność oraz chęć do pełni życia. Zdecydowanie warto więc skorzystać z wszywki alkoholowej w znanej klinice lekarskiej, znajdującej się w centrum Łodzi http://esperallodz.pl/.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów