Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Wszywka alkoholowa Esperal Gdynia

Artykuł sponsorowany

2022-01-05 11:02
Zaciemniona twarz mężczyzny, który spogląda w stronę butelek z alkoholem.

Wszywka alkoholowa Esperal blokuje enzym, który odpowiada za metabolizm alkoholu w wątrobie. W rezultacie tego procesu organizm osoby pijącej odczuwa silne objawy zatrucia alkoholowego.

Czym jest Esperal Gdynia? Jak wygląda proces wszywania Esperalu?

Wszywka alkoholowa Gdynia jest odkryciem w działaniach antyalkoholowych. Medykament znany jest już od dłuższego czasu i cieszy się popularnością. Fakt, iż tabletkę określa się mianem wszywki nie jest przypadkowy, a wskazuje na przeznaczenie do implantacji. W obecnej chwili Esperal Gdynia jest jednym z najskuteczniejszych produktów dostępnych na rynku medycznym, przeznaczonych dla osób chcących podjąć skuteczną walkę z nałogiem.

Celem zastosowania wszywki jest odnalezienie w sobie pokładów siły i motywacji do zmian we własnym życiu, w tym do podjęcia terapii odwykowej.

Do głównych zadań Esperalu zalicza się blokowanie enzymu odpowiedzialnego za metabolizm alkoholu w wątrobie. W efekcie organizm z zaimplantowaną wszywką zaczyna gromadzić toksyny i produkty pochodne alkoholu, co w rezultacie prowadzi do zwielokrotnionych objawów kaca. Tym samym można w skrócie stwierdzić, iż aktywne składniki wszywki wzmacniają poziom dokuczliwości zatrucia alkoholem.

Spodziewanym efektem wszywki jest rezygnacja z dalszej konsumpcji alkoholu i wywołanie awersji oraz postawy unikającej omawianych trunków ze względu na znajomość i świadomość skutków łączenia Disulfiramu (składniku aktywnego Esperalu) z etanolem.
Należy pamiętać, że przed zabiegiem zaszycia alkoholowego Pacjent musi zachować minimum 24 godziny abstynencji alkoholowej lub poddać się odtruwaniu alkoholowemu.

Jak działa wszywka alkoholowa Esperal?

Uznaje się, że większość Pacjentów mniej więcej kojarzy sposób działania wszywki i stąd też wynika jej popularność. Duże znaczenie ma tutaj fakt, iż alkoholizm obecnie nie jest postrzegany jako choroba osób z marginesu społecznego, ale dotyka w równym stopniu osoby wykształcone, z godną do pozazdroszczenia pozycją społeczną.

W momencie połączenia etanolu w krążącym w krwioobiegu Disulfirmamem, w organizmie Pacjenta dochodzi do nieprzyjemnej w skutkach reakcji, dającej wyjątkowo dokuczliwe w skutkach odczucia. Oczekuje się, że za pomocą wszywki Esperal nie tylko ochroni się daną osobę przed sięgnięciem po używkę, ale przede wszystkim skutecznie się ją zniechęci do picia. Dzieje się tak, ponieważ łączenie alkoholu i wszywki jest na tyle nieprzyjemne, że Pacjenci boją się ryzykować pogorszeniem samopoczucia, stanu zdrowia, a nawet życia.

Jak wygląda zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal?

Zabieg zaszycia alkoholowego zaliczany jest do mało inwazyjnych działań medycznych, co oznacza, że podczas zabiegu jedynie niewielki fragment skóry Pacjenta zostaje naruszony. W przypadku podania Esperalu, chirurg nacina skórę na około 1-2 cm, przy czym należy liczyć się z później powstałą blizną na miejscu zagojonej już rany. Co prawda, jest ona niewielka i ledwo widoczna.

Tabletkę umieszcza się pod powięzią. Jest to czynność bezbolesna, praktykowana po wcześniejszym podaniu znieczulenia miejscowego. Następnie ranę zaszywa się szwami – warto wybrać te o typie rozpuszczalnym, których nie trzeba później zdejmować. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie rany opatrunkiem. W trosce o ogólne dobro naszych Pacjentów profilaktycznie podawane są także antybiotyki, które mają za zadanie nie dopuścić do zakażenia bakteriami.

Czas zabiegu szacuje się w granicach około 30 minut. Na wyjście z gabinetu wręczane jest zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w zabiegu z zastosowaniem oryginalnego leku Esperal Gdynia.

Czas działania wszywki waha się od 8 do 12 miesięcy. Zwykle tyle trwa wchłanianie substancji czynnej przez organizm. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, po ustaniu działania wszywki można zabieg powtórzyć.

Gdzie wszywany jest Esperal?

Najczęściej wszywkę umieszcza się na pośladku, aczkolwiek o ile lekarz wyrazi zgodę, można zaimplantować lek w innym miejscu, np. łopatce lub ramieniu. Po wykonanym zabiegu Pacjent powinien przestrzegać wszelkich zaleceń medycznych, które wydaje chirurg. Przede wszystkim istotne jest zachowanie rany w czystości, co pomoże nie doprowadzić do jej zakażenia. Należy także mieć świadomość wynikającą z zagrożenia ewentualnego odrzucenia leku. Umieszczone w tkance tabletki stanowią ciało obce, których obecności organizm może nie zaakceptować. Jeżeli doszło do odrzutu, Pacjent zauważy:

  • Obrzęk,
  • Wyciek surowicy,
  • Zakażenie,
  • Zaczerwienienie,
  • Może pojawić się ból lub odczucie swędzenia.

Jeżeli u danej osoby pojawią się powyższe objawy, konieczna będzie interwencja medyczna. Najprawdopodobniej lekarz usunie wszywkę i poda nowe tabletki.

Skutki uboczne wszywki alkoholowej Esperal

Inne skutki uboczne wszywki alkoholowej Esperal to:

  • Reakcja disulfiramowa – pojawia się jedynie w sytuacji, kiedy Pacjent łączy działanie Disulfiramu z alkoholem,
  • Blizna w miejscu nacięcia,
  • Odrzucenie wszywki,
  • Torbiel – również jest oznaką odrzucenia wszywki. Na tabletkach tworzy się torbiel, która blokuje działanie leku, przez co jest on nieskuteczny.

Wszywka alkoholowa Gdynia: skuteczność

Esperal Gdynia charakteryzuje się wysoką skutecznością leczenia, przy czym odnosi się to jedynie do stosowania tego leku w postaci podskórnego implantu. Inną wersją leczenia awersyjnego są doustne tabletki z tą samą substancją, przy czym ich skuteczność związana z formą podawania jest mało skuteczna. Wiąże się to z koniecznością zażywania leku o określonych porach, a osoby uzależnione pod wpływem głodu alkoholowego mogą specjalnie opuszczać pory kolejnej dawki, aby bezkarnie napić się alkoholu.

Skuteczność wszywek warunkuje także poprawne określenie dawki leku przez lekarza. Każdy Pacjent przed zabiegiem odbywa konsultację medyczną, gdzie na podstawie uzyskanych danych lekarz określa ilość tabletek, którą planowo umieści się pod powięzią.

Specyficzne działanie Esperalu niewątpliwie sprawia, iż jest to wyrób bardzo skuteczny, jednak znane są przypadki, kiedy po całkowitym wchłonięciu się leku Pacjent wraca do swoich dawnych zwyczajów. Zwykle dzieje się tak w momencie, kiedy wszywka była jedyną metodą terapeutyczną. Z tego powodu zaleca się jej stosowanie w korelacji z psychoterapią i uczestnictwem w grupach wsparcia.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów