- Polecane
- Endokrynologia
- Okulistyka
- Ortopedia
- Stomatologia
- Alergologia
- Kardiologia
- Ginekologia
- Dermatologia
- Neurologia
- Laryngologia
- Urologia
- Pulmonologia
- Diabetologia
- Zdrowie
- Odżywianie i Diety
- Pediatria
- Badania i diagnostyka
- proktologia
- Psychiatria i psychologia
- Reumatologia
- medycyna estetyczna
- Hematologia
- Onkologia
- Chirurgia
- Czasopismo OSOZ
- Nefrologia
- Gastrologia
Dlaczego warto wybrać klinikę laryngologiczną Mille Medica?
Artykuł sponsorowany
Pojawiającą się raz do roku anginę czy nawet zapalenie zatok wyleczy internista. Jednak gdy problem jest poważniejszy, wsparcie naprawdę wyspecjalizowanej kliniki laryngologicznej okazuje się nieocenione. Kiedy warto pójść do laryngologa i co zrobić, by leczenie było szybkie i naprawdę skuteczne?
Czym zajmuje się klinika laryngologiczna?
Otolaryngolodzy przyjmują w większości przychodni. To właśnie do nich kieruje lekarz pierwszego kontaktu, gdy stwierdzi dolegliwości przekraczające zakres jego kompetencji. Laryngolodzy diagnozują i leczą choroby i inne nieprawidłowości w obrębie uszu, nosa, gardła i krtani, a także zatok, tchawicy, a nawet języka. Do to tego specjalisty udajemy się z przewlekłym katarem, nawracającym zapaleniem zatok, częstą anginą, pogorszeniem słuchu itp.
Jednak w niektórych przypadkach skuteczne leczenie wymaga wsparcia wyspecjalizowanej placówki. Klinika laryngologiczna to miejsce, w którym przyjmują wysoko wykwalifikowani specjaliści – często z wieloletnią praktyką szpitalną. Zarówno działalność lekarzy, jak i dostępny sprzęt czy narzędzia diagnostyczne nastawione są na jak najskuteczniejsze leczenie właśnie schorzeń laryngologicznych.
Do kliniki laryngologicznej często zgłaszają się pacjenci, których dolegliwości wymagają pogłębionej diagnostyki i leczenia dopasowanego do ich indywidualnych potrzeb i predyspozycji. Na przykład nieprawidłowości anatomiczne w obrębie nosa i zatok wywołują szereg dolegliwości, np. ciągły katar, uczucie zatkania nosa, chrapanie, a nawet niedotlenienie organizmu. Pacjenci nieraz przez wiele lat leczą się źle. W rezultacie ich stan tylko się pogarsza. Tymczasem wystarczy wykonać np. badanie endoskopowe lub tomografię komputerową, by dokładnie je zdiagnozować. W klinice laryngologicznej niezbędną interwencję chirurgiczną można przeprowadzić o wiele szybciej niż w niewyspecjalizowanych placówkach.
Kolejnym przykładem jest chrapanie – zbyt często bagatelizowane, wymaga leczenia – z czasem bowiem może przerodzić się w groźny bezdech senny. Istnieje wiele skutecznych metod leczenia tej nieprawidłowości. Pacjent musi być jednak kierowany przez doświadczonego laryngologa. Przykłady te można mnożyć: powiększone migdałki, nawracające zapalenie ucha – to tylko niektóre ze specyficznych objawów, które muszą być leczone pod okiem specjalisty.
Kiedy warto udać się na wizytę do laryngologa?
Choroby laryngologiczne są jednymi z najczęściej występujących. Niestety, równie często nie przykładamy wystarczającej wagi do ich leczenia. Tymczasem medycyna wyróżnia szereg objawów wymagających konsultacji laryngologicznej.
Do laryngologa warto udać z objawami takimi jak:
- ból ucha, pogorszenie słuchu, szumy uszne, niedosłuch
- nagła głuchota
- zawroty głowy i zaburzenia równowagi,
- uczucie zatkania ucha
- nawracające bóle głowy
- zaburzenia węchu i smaku
- katar - uporczywy, nawracający, ciężki do wyleczenia
- spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła
- krwawienia z nosa
- utrudnione oddychanie
- oddychanie przez usta pomimo braku kataru
- chrapanie i bezdech senny
- ból gardła
- zapalenie gardła
- zapalenie krtani
- chrypka
- zaburzenia połykania
- guzy szyi i głowy
Powyższe objawy mogą wskazywać na występowanie chorób o podłożu laryngologicznym. W wielu przypadkach można je łatwo zdiagnozować. Zdarza się jednak, iż wymagają kompleksowych badań. Dotyczy to w szczególności objawów niespecyficznych – takich, które potencjalnie mogą wskazywać także na schorzenia o zupełnie innym podłożu. Wśród nich trzeba wymienić np. bóle i zawroty głowy, krwawienia z nosa czy nawet spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła.
Jak wybrać dobrą klinikę laryngologiczną?
W Polsce działa wiele wyspecjalizowanych klinik laryngologicznych. Przy wyborze warto jednak wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników:
Doświadczenie lekarzy. W dobrej klinice laryngologicznej pracuje przynajmniej kilkunastu specjalistów. Aby leczenie miało charakter kompleksowy, klinika musi zatrudniać m.in. audiologów, foniatrów, rynologów oraz laryngologów dziecięcych. To ważne, ponieważ każdy z tych lekarzy specjalizuje się w nieco innej gałęzi otolaryngologii. Przynajmniej część powinna posiadać wieloletnie doświadczenie kliniczne. Nawet jeśli prowadzi nas młody, pełen pasji lekarz, musi on mieć możliwość bieżącego skonsultowania się ze starszym kolegą po fachu.
Sprzęt. Czym bardziej nowoczesne urządzenia i narzędzia wykorzystuje się w klinice laryngologicznej, tym diagnoza jest precyzyjniejsza, a leczenie – bardziej skuteczne.
Metody leczenia. Medycyna ciągle się zmienia. Dzięki pracom naukowców udaje się opracowywać coraz lepsze i skuteczniejsze metody. Dobra klinika laryngologiczna musi podążać za tymi trendami.
Kompleksowość diagnostyki. Otolaryngologia często nakłada się na inne gałęzie medycyny: alergologię, neurologię, logopedię, a nawet dietetykę. Aby klinika laryngologiczna zapewniła pacjentowi kompleksowe leczenie, muszą w niej pracować lekarze różnych specjalności.
Dlaczego warto wybrać klinikę laryngologiczną Mille Medica?
Mille Medica to jedna z najlepszych klinik laryngologicznych w Warszawie. Przyjeżdżają tu pacjenci z całej Polski. Oprócz najnowocześniejszego sprzętu i doświadczenia lekarzy, placówkę tę wyróżnia też bardzo wysoka skuteczność leczenia. Wszystko dzięki wykorzystaniu wiodących światowych metod diagnostyki i terapii.
Klinika laryngologiczna Mille Medica w szczególności specjalizuje się w medycynie snu. Działający tu lekarze i badacze opracowali innowacyjną metodę diagnostyki zaburzeń sennych, czyli m.in. chrapania i obturacyjnego bezdechu sennego (OBS). Zamiast spędzać noce w szpitalu, pacjent może przeprowadzić wstępną diagnozę samodzielnie we własnym domu.
Pacjenci kliniki Mille Medica cenią nie tylko wiedzę, doświadczenie i umiejętności, ale też wysoką empatię lekarzy i ich holistyczne podejście do każdej osoby. Wielu z nich udało się w krótkim czasie powrócić do zdrowia. Po wielu latach zmagania się z uciążliwymi dolegliwościami odzyskali pełną sprawność organizmu. Z pewnością warto się leczyć. Szczególnie, jeśli mamy do dyspozycji najlepszych, najlepiej wykwalifikowanych otolaryngologów.
Autor
Redakcja LekarzeBezKolejki.pl - W skład zespołu redakcyjnego portalu LekarzeBezKolejki.pl wchodzą wykwalifikowani farmaceuci. Ich bogate doświadczenie zawodowe i gruntowna wiedza nabyta na studiach farmaceutycznych umożliwiają tworzenie wiarygodnych i rzeczowych tekstów zgodnie z zasadami medycyny opartej na dowodach naukowych (EBM). Treści te są zawsze oparte na solidnych źródłach, takich jak aktualne badania naukowe czy specjalistyczne publikacje. Zespół łączy profesjonalizm z pasją do ciągłego rozwijania się i chęcią dzielenia się wiedzą, co przekłada się na atrakcyjne i wciągające materiały edukacyjne dla użytkowników.