- Polecane
- Endokrynologia
- Okulistyka
- Ortopedia
- Stomatologia
- Alergologia
- Kardiologia
- Ginekologia
- Dermatologia
- Neurologia
- Laryngologia
- Urologia
- Pulmonologia
- Diabetologia
- Zdrowie
- Odżywianie i Diety
- Pediatria
- Badania i diagnostyka
- proktologia
- Psychiatria i psychologia
- Reumatologia
- medycyna estetyczna
- Hematologia
- Onkologia
- Chirurgia
- Czasopismo OSOZ
- Nefrologia
- Gastrologia
Fenomen rosnącej popularności terapii online
Artykuł sponsorowany
Z każdym dniem popularność terapii online rośnie. Jednym z powodów jest oczywiście pandemia COVID-19. Jednak to nie jedyny powód. Ludzie, którzy spróbowali tej formy terapii, często przekonują się do niej i zostają w terapii na dłużej. Dowiedz się więcej o powodach popularności psychoterapii online.
Psychoterapia online staje się z każdym dniem bardziej popularna - i to nie tylko z powodu pandemii koronawirusa. Mimo, że w niektórych krajach lockdown został zniesiony, wielu z tych, którzy mieli okazję wypróbować taką formę pomocy psychologicznej, przekonało się do niej i zdecydowało się przy niej pozostać. Co jeszcze sprawia, że coraz więcej osób sięga po terapię zdalną? Sekret popularności psychoterapii online tłumaczą założyciele serwisu trzymsie.pl.
Psychoterapia online nie tylko na czas pandemii
Szalejący na całym świecie koronawirus zmusił pacjentów do przestawienia się na terapię online. Pojawiło się więcej osób, które potrzebowały też doraźnej pomocy. Niepewność sytuacji finansowej i strach o zdrowie zebrał żniwo w postaci nasilonych objawów lęku czy depresji u wielu pacjentów. Niestety, mimo, że sytuacja na ten moment zdaje się poprawiać, nie jesteśmy pewni, jak będzie wyglądać kolejny rok, a wyjście z kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemią potrwa jeszcze długi czas. Sprawia to, że wielu z nas będzie potrzebować wsparcia psychologicznego.
Wygoda i dostępność terapii online
Duża część osób, które pod wpływem pandemii zdecydowały się na terapię online, dalej chce z niej korzystać. Jednym z powodów tej decyzji jest na pewno komfort, jaki taka terapia daje. W sesji online można uczestniczyć w zaciszu własnego domu. Pozwala także w większym stopniu dopasować termin sesji do swoich potrzeb. Niektórzy terapeuci oferują nawet sesje online w późnych godzinach wieczornych, co praktycznie nie zdarza się w gabinetach stacjonarnych. Brak konieczności każdorazowego dojeżdżania do gabinetu psychoterapeuty, to również duża oszczędność czasu. Umożliwia też zdecydowanie większą możliwość wyboru specjalisty, ponieważ nie ogranicza tutaj lokalizacja gabinetu. Można skorzystać z takiej formy terapii również na wyjeździe lub mieszkając za granicą.
Podczas sesji online łatwiej się otworzyć
Chociaż minęły już czasy, kiedy wizyta u psychoterapeuty wiązała się ze wstydem, dla osób, które jeszcze nigdy nie brały udziału w terapii, forma spotkania online może być bardziej ośmielająca. Nie ma obaw, że trafisz na znajomego w drodze do gabinetu. W przypadku osób, które mają problemy z nieśmiałością lub po prostu trudności w rozmawianiu o emocjach, większa anonimowość i fakt, że sesja odbywa się w znanym otoczeniu, to duże ułatwienie.
Wybierz swoją formę terapii
Masz obawy, że będziesz czuła się mniej komfortowo lub nie masz czasu lub warunków do wzięcia udziału w sesji wideo? Możesz wybrać sesję w formie audio lub opcję wiadomości czy sesji tekstowej w jednym z popularnych komunikatorów. Terapia online daje wiele możliwości dopasowania rodzaju i formy sesji do Ciebie.
Przedstawiliśmy tylko kilka powodów popularności terapii online. Jest ich z pewnością wiele więcej, a dla każdego z nas co innego będzie najważniejsze. Jeśli jednak chciałabyś rozpocząć terapię, ale coś cię do tej pory przed tym powstrzymywało, warto spróbować jej alternatywy online.
Autor
Redakcja LekarzeBezKolejki.pl - W skład zespołu redakcyjnego portalu LekarzeBezKolejki.pl wchodzą wykwalifikowani farmaceuci. Ich bogate doświadczenie zawodowe i gruntowna wiedza nabyta na studiach farmaceutycznych umożliwiają tworzenie wiarygodnych i rzeczowych tekstów zgodnie z zasadami medycyny opartej na dowodach naukowych (EBM). Treści te są zawsze oparte na solidnych źródłach, takich jak aktualne badania naukowe czy specjalistyczne publikacje. Zespół łączy profesjonalizm z pasją do ciągłego rozwijania się i chęcią dzielenia się wiedzą, co przekłada się na atrakcyjne i wciągające materiały edukacyjne dla użytkowników.