Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Peeling kawitacyjny - sposób na gładką skórę. Na czym polega?

Wiele kobiet coraz częściej decyduje się na wzbogacenie codziennej pielęgnacji o zabiegi dostępne w salonach kosmetologicznych. Jednym z nim jest peeling kawitacyjny, który charakteryzuje się wyższą skutecznością niż metody stosowane w warunkach domowych, będąc równocześnie procedurą nieinwazyjną i bezpieczną. Na czym polega peeling kawitacyjny? Jak często go powtarzać, aby utrzymać pożądane efekty?

Peeling kawitacyjny

Jak działa peeling kawitacyjny?

Peeling to inaczej zabieg, mający na celu usunięcie martwych komórek naskórka. Kawitacja z kolei, oznacza szybką przemianę fazy ciekłej w gazową pod wpływem zmniejszonego ciśnienia. Z tego względu peeling kawitacyjny wykonywany jest na zwilżonej wcześniej skórze. Zabieg wykorzystuje działanie ultradźwięków, które oddziałując z cieczą, przekształcają ją następnie w mikropęcherzyki. Te z kolei pękają i niszczą komórki martwego naskórka, a także nagromadzone zanieczyszczenia i sebum. Dodatkowo, stosowanie ultradźwięków pozwala na przeprowadzenie mikromasażu tkanek, dzięki czemu poprawia się ukrwienie i elastyczność skóry. Peeling kawitacyjny stosuje się najczęściej w skojarzeniu z innymi zabiegami kosmetologicznymi, jako przygotowanie cery do dalszych procedur.

Wskazania do peelingu kawitacyjnego

Pamiętajmy, że ze względu na różne czynniki zdrowotne oraz rodzaj skóry, przed wykonaniem każdego zabiegu warto skonsultować się z kosmetologiem lub lekarzem dermatologiem. Dzięki temu uzyskamy najbardziej optymalne efekty, przy zachowaniu należytego bezpieczeństwa. Wizytę umówić można za pośrednictwem portalu Lekarzebezkolejki.pl, bez konieczności wychodzenia z domu.

Peeling kawitacyjny jest dedykowany przede wszystkim Paniom z nadmiernym wydzielaniem sebum oraz problemami z cerą bez zmian ropnych. Poprawia ukrwienie oraz działa korzystnie na metabolizm komórek skóry, nadając jej zdrowy, promienny wygląd. Peeling kawitacyjny polecany jest także przed innymi zabiegami, gdyż poza odpowiednim oczyszczeniem twarzy, poprawia wchłanianie substancji aktywnych o działaniu nawilżającym, ujędrniającym i odżywczym, dobieranych indywidualnie według potrzeb skóry. 

Umów wizytę u dermatologa

Jak wygląda zabieg peelingu kawitacyjnego?

Peeling kawitacyjny rozpoczyna się od demakijażu oraz oczyszczenia skóry. Następnie dermatolog nawilża ją za pomocą wody lub roztworu soli fizjologicznej. Przyrządem wykorzystywanym do samego zabiegu jest specjalna szpatułka połączona z urządzeniem generującym ultradźwięki, za pomocą której odbywa się delikatny masaż. Po każdym przeciągnięciu szpatułką konieczne jest ponowne nawilżenie skóry. Czas trwania peelingu twarzy, szyi oraz dekoltu mieści się w przedziale 10-15 minut, w przypadku innych części ciała ulega on wydłużeniu. Na końcu zaleca się dokładne oczyszczenie, w celu usunięcia pozostałości po zabiegu. W miesiącach wiosenno-letnich warto zadbać także o ochronę przed promieniowaniem UV, stosując kremy z odpowiednim filtrem.

Decydując się na zabieg w salonie, należy przygotować się na wydatek w granicach 40-100 zł. Osoby, które są w stanie umiejętnie przeprowadzić peeling kawitacyjny w warunkach domowych, mają możliwość zakupienia odpowiedniego urządzenia na własny użytek.

Jakie efekty daje peeling kawitacyjny?

Najlepsze efekty peelingu kawitacyjnego uzyskuje się dzięki regularności zabiegów, zwłaszcza w przypadku mocno zanieczyszczonej skóry. Ich częstotliwość dobierana jest indywidualnie, w zależności od potrzeb. Obserwuje się poprawę kolorytu, zwiększone wchłanianie i skuteczność stosowanych kosmetyków, a także normalizację ilości wydzielanego sebum. Dotlenienie i odżywienie komórek skutkuje wygładzeniem i uelastycznieniem skóry.

Przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego

Jak w przypadku każdego zabiegu, istnieją przeciwwskazania do wykonywania peelingu kawitacyjnego. Zrezygnować powinny z niego Panie w ciąży oraz pacjenci cierpiący z powodu nowotworów, epilepsji lub osteoporozy. Nie jest polecany także w przypadku stanów zapalnych i ropnych zmian na skórze oraz przerwania ciągłości naskórka. Stosowane ultradźwięki wykluczają z zabiegu osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca i metalowymi implantami. Odradza się go także pacjentom ze stwierdzoną niewydolnością krążenia oraz chorobami tarczycy.

Autor

Redakcja LekarzeBezKolejki.pl - W skład zespołu redakcyjnego portalu LekarzeBezKolejki.pl wchodzą wykwalifikowani farmaceuci. Ich bogate doświadczenie zawodowe i gruntowna wiedza nabyta na studiach farmaceutycznych umożliwiają tworzenie wiarygodnych i rzeczowych tekstów zgodnie z zasadami medycyny opartej na dowodach naukowych (EBM). Treści te są zawsze oparte na solidnych źródłach, takich jak aktualne badania naukowe czy specjalistyczne publikacje. Zespół łączy profesjonalizm z pasją do ciągłego rozwijania się i chęcią dzielenia się wiedzą, co przekłada się na atrakcyjne i wciągające materiały edukacyjne dla użytkowników.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja LekarzeBezKolejki.pl

Więcej artykułów