Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Wszywka alkoholowa – skuteczna pomoc w zachowaniu abstynencji

Wszywka alkoholowa – skuteczna pomoc w zachowaniu abstynencji

Leczenie alkoholizmu to trudne i czasochłonne zadanie, które nierzadko wymaga zastosowania kilku uzupełniających się metod. Zazwyczaj walka z nałogiem opiera się głównie na terapii uzależnień, jednak podstawą jest utrzymanie abstynencji. Z pomocą może tu przyjść znany od kilkudziesięciu lat sposób – implantacja wszywki alkoholowej. Choć wokół tej metody urosło wiele mitów, nie można odmówić jej skuteczności. Dowiedz się czym jest wszywka alkoholowa i jakie są przeciwwskazania do jej implantacji!

odtrucie alkoholowe kraków

Odtrucie alkoholowe Kraków – czemu jest istotny i na czym polega?

Odtrucie alkoholowe w Krakowie może być zabiegiem przeprowadzonym zarówno u osoby, która jednorazowo przesadziła z ilością alkoholu, ale częściej jest stosowany u tych osób, które są uzależnione od alkoholu. Jest mało inwazyjny i daje bardzo dobre efekty terapeutyczne. Pozwala na pozbycie się nieprzyjemnych objawów zatrucia alkoholowego. Wielu pacjentów ceni sobie ten zabieg, ponieważ dzięki niemu może pozbyć się nadmiaru toksyn z organizmu oraz głodu alkoholowego.

punkt medyczny

Namiot medyczny - zadbaj o zdrowie i stwórz szczęśliwe społeczeństwo

Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie ile kosztujesz, aż się zepsujesz... - tak pisał Jan Kochanowski w jednej ze swoich słynnych fraszek. Polski poeta epoki renesansu zachęcał ówczesnych ludzi, by docenili wartość, jaką jest zdrowie. By zapobiegać chorobom, trzeba zadbać o edukację. Jednym z narzędzi, które skutecznie wspomaga działania profilaktyczne, jest namiot medyczny. Poznaj jego potencjał i stwórz szczęśliwe społeczeństwo.

Odtrucie alkoholowe

Odtrucie alkoholowe Wrocław – pierwszy krok w leczeniu alkoholizmu

Alkoholizm jest bardzo poważną chorobą, która dotyka coraz większej liczby osób we Wrocławiu i okolic Wrocławia. Przyczyny nałogu są różne, najczęściej długotrwały stres lub problemy osobiste sprawiają, że sięgamy po używkę. Wiele osób również poprawia sobie za pomocą alkoholu nastrój lub jest on nagrodą za ciężki dzień pracy. Coraz młodsi ludzie sięgają po alkohol, dlatego ten problem jest tak rozpowszechniony. Używkę tę można kupić praktycznie w każdym miejscu i to często niestety bez dowodu osobistego, dlatego tak szybko coraz młodsi uzależniają się od niej. Istnieje wiele sposobów na walkę z nałogiem, a często pierwszym z nich jest odtrucie alkoholowe.

Zrobieni w konopne CBD

ABC Twojego konopnego CBD

CBD, czyli kannabidiol to jeden z wielu fitokanannabinoidów występujących w kwiatach konopi, zarówno rodzaju Sativa, jak i Indica. To, co odróżnia odmiany konopi pomiędzy sobą, oprócz budowy morfologicznej, jest przede wszystkim stężenie właśnie tych związków - kannabinoidów. Spośród wszystkich związków występujących w roślinach konopi, największe zainteresowanie wzbudzają właśnie fitokannabinoidy. Znanych jest ponad 70 takich związków, jednak najważniejszymi i najlepiej zbadanymi dzisiaj wydają się kannabidiol (CBD) i tetrahydrokannabinol (THC).

Kroplówka na kaca

Kroplówka na kaca – prawdopodobnie najskuteczniejsza metoda poprawy samopoczucia

Syndrom dnia poprzedniego jest na tyle męczącym zjawiskiem, że we wszystkim częściach świata dokładano starań, by opracować skuteczny sposób leczenia kaca. Z uwagi na nieprzyjemne dolegliwości, takie jak ból głowy czy mdłości, większość z nas woli przeczekać kaca w domowym zaciszu. Niekiedy jednak piętrzące się obowiązki nie pozwalają na spokojny odpoczynek. W takiej sytuacji nie warto się męczyć – kroplówka na kaca poprawi Twoje samopoczucie już w godzinę!

COVID-19: NFZ zaleca ograniczenie planowanych świadczeń opieki zdrowotnej

COVID-19: NFZ zaleca ograniczenie planowanych świadczeń opieki zdrowotnej

Sytuacja epidemiczna w kraju z dnia na dzień robi się coraz bardziej poważna. Każdego dnia liczba osób z pozytywnym wynikiem testu na SARS-CoV-2 rośnie, niepokojąco wzrasta również liczba pacjentów hospitalizowanych ze względu na COVID-19 oraz liczba zajętych z tego powodu respiratorów. Dlatego Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia wydała zalecenie, by ograniczać lub czasowo zawieszać udzielanych świadczeń wykonywanych planowo.

esperal katowice śląsk

Esperal - wszywka alkoholowa Katowice – Śląsk

Osoby z terenów Śląska, których dotknęło uzależnienie związane z alkoholem, mogą zastanawiać się co to jest esperal i czy byłby w stanie pomóc wyjść im z nałogu. Często jest to również temat poruszany przez osoby, które żyją przy nałogowcu i chcą mu pomóc, aby mógł normalnie i zdrowo funkcjonować w środowisku zarówno rodzinnym i partnerskim, jak i zawodowym. Czym jest esperal i jak może pomóc osobie uzależnionej od upojenia alkoholowego? Esperalem nazywa się inaczej substancję czynną disulfiram, która działa w organizmie alkoholika, jako straszak przed ponownym sięgnięciem po alkohol. Wszywka alkoholowa, która jest potocznym nazewnictwem esperalu, nie jest lekiem. Jest to forma terapii i ćwiczenia silnej woli, której zadaniem jest skutecznie zniechęcanie sięgnięcia po butelkę. Zaszycie alkoholowe polega na wszyciu tabletki pod skórę pacjenta, stąd właśnie to potoczne nazewnictwo.

odtrucie alkoholowe katowice sosnowiec gliwice śląsk

Odtrucie alkoholowe Katowice - Sosnowiec – Gliwice – Śląsk

Odtrucie alkoholowe jest coraz bardziej popularne i wiele osób bardzo chwali sobie właśnie taki zabieg. Jest on nieinwazyjny i przeprowadza się go w domu osoby zainteresowanej. Korzystają z niego zarówno osoby, które z niewielką częstotliwością piją alkohol, ale czasami zdarza im się przesadzić z jego ilością, a także ci, którzy zmagają się z ciągami alkoholowymi oraz chcą pozbyć się jak najszybciej nieprzyjemnych skutków przepicia. Odtruwanie od alkoholu pozwala na znacznie szybsze pozbycie się zatrucia alkoholowego i warto skorzystać z jego dobrodziejstw.

filtr łazienkowy na słuchawkę

Sposób na piękne włosy - filtr zmiękczający wodę!

Świadomość społeczeństwa na temat negatywnego wpływu twardej wody na organizm stale rośnie. Większość osób wie, że spożywanie wody złej jakości może nam poważnie zaszkodzić. Warto jednak pamiętać, że twarda woda szkodzi nie tylko od wewnątrz, ale też z zewnątrz. Regularne mycie włosów w twardej wodzie widocznie pogarsza ich kondycję. Jeśli więc pragniesz cieszyć się zdrowymi, lśniącymi i nawilżonymi kosmykami, pomocą mogą okazać się specjalne filtry do łazienki, które zmiękczają twardą wodę.

etykiety medyczne fiolki

Etykiety medyczne i ich charakterystyka. Co warto o nich wiedzieć?

Etykiety są powszechnie umieszczane na produktach różnego rodzaju. Korzysta z nich także branża medyczna i farmaceutyczna. Etykiety medyczne to szeroka grupa profesjonalnych produktów, w postaci m. in. opasek na rękę dla pacjentów, oznaczeń na próbówki z krwią, etykiet na worki do sterylizacji i z krwią oraz wielu innych. Etykiety medyczne muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów zgodnych z restrykcyjnymi normami instytucji medycznych. Co warto wiedzieć o tego typu produktach?

colostrum lbk head

Co to jest colostrum i jak wybrać najlepsze?

Polacy wykupują suplementy diety na potęgę. W 2018 roku wydaliśmy na nie ponad 13 milionów złotych – to najwięcej w całej Europie. Skłaniają nas do tego wszędobylskie, często nachalne reklamy obiecujące niemalże cudowne efekty po zażyciu magicznej kapsułki. Czy w dzisiejszym świecie życie bez suplementów diety jest w ogóle możliwe? Czy to może swojego rodzaju niebezpieczna moda? Nie można na pewno popadać w skrajności! Niektóre suplementy diety mają udowodnione działanie potwierdzone badaniami klinicznymi, są wysokiej jakości i mogą pomóc zachować zdrowie w dobrej kondycji.

ems

Co to jest trening EMS?

Trening EMS to inaczej Electrical Muscle Stimulation. Już sama nazwa jest bardzo sugestywna. EMS jest treningiem, który pozwala osiągnąć wymarzone efekty bez konieczności dlugich i monotonnych ćwiczeń. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tej metodzie? Przeczytaj: Jak przebiega trening EMS? Jakie są największe zalety treningu EMS? Jakie efekty daje trening metodą EMS? Te informacje z pewnością okażą się przydatne w perspektywie decyzji o skorzystaniu z innowacyjnego systemu.