Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Redakcja LekarzeBezKolejki.pl

W skład zespołu redakcyjnego portalu LekarzeBezKolejki.pl wchodzą wykwalifikowani farmaceuci. Ich bogate doświadczenie zawodowe i gruntowna wiedza nabyta na studiach farmaceutycznych umożliwiają tworzenie wiarygodnych i rzeczowych tekstów zgodnie z zasadami medycyny opartej na dowodach naukowych (EBM). Treści te są zawsze oparte na solidnych źródłach, takich jak aktualne badania naukowe czy specjalistyczne publikacje. Zespół łączy profesjonalizm z pasją do ciągłego rozwijania się i chęcią dzielenia się wiedzą, co przekłada się na atrakcyjne i wciągające materiały edukacyjne dla użytkowników.

redakcja@ktomalek.pl

Anoreksja - jak rozpoznać chorobę?

Anoreksja - jak rozpoznać chorobę? Jak z nią walczyć?

Dla większości z nas widok osoby z mocno zaawansowaną anoreksją nie jest niczym nowym - zaburzenia odżywiania stają się coraz powszechniejszym zjawiskiem społecznym. Anoreksja to choroba, która od pewnego czasu zyskuje popularność w świecie show-biznesu, ale dotyka także wielu “zwyczajnych” nastolatków, a nawet osoby dorosłe. I wbrew powszechnemu przekonaniu nie ogranicza się też tylko do kobiet – coraz większy odsetek chorych stanowią mężczyźni i nastoletni chłopcy.

Cukrzyca typu 1 i cukrzyca typu 2 – czym się różnią?

Cukrzyca typu 1 i cukrzyca typu 2 – czym się różnią?

Cukrzyca jest schorzeniem metabolicznym, w przebiegu którego dochodzi do podwyższonego poziomu glukozy we krwi. Szacuje się, że na całym świecie na cukrzycę chorować może ponad 400 milionów ludzi, a blisko połowa z nich nie została jeszcze zdiagnozowana. Choć pojęcia „cukrzyca” używa się zbiorczo wobec wszystkich jej typów, cukrzyca typu 1 (insulinozależna) i cukrzyca typu 2 (insulinoniezależna) znacząco się między sobą różnią.

Czerniak - groźny nowotwór LekarzeBezKolejki.pl

Czerniak - groźny nowotwór. Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

Każdy posiada na skórze przynajmniej kilka znamion – przebarwień, brodawek, pieprzyków. Są elementem, który nas wyróżnia, jednak najczęściej nie zwracamy na nie uwagi. To błąd, ponieważ powinniśmy je regularnie sprawdzać. Dlaczego? Czasem niewinnie wyglądający pieprzyk może przerodzić się w niebezpieczną zmianę skórną – czerniaka. Jak rozpoznać pierwsze objawy? Czy można ochronić się przez zachorowaniem?

maseczki

Maseczki antywirusowe - dlaczego warto mieć je pod ręką?

Wybuch koronowirusa, epidemii, której pierwsze ofiary pojawiły się w chińskim mieście Wuhan, zaniepokoił cały świat. Nie bez przyczyny - zachorowania odnotowano również w Europie i wszyscy zastanawiają się, czy choroba obejmie cały kontynent. W mediach widzimy ludzi w maskach – na ulicach, w sklepach, miejscach publicznych, na lotniskach. Czy to dobry sposób na ochronę przed wirusami? Jakie zastosowanie mogą mieć maseczki antywirusowe w Polsce?

Marskość wątroby - przyczyny i metody leczenia

Marskość wątroby - przyczyny i metody leczenia

Wątroba to organ o dużych zdolnościach regeneracyjnych. Choć proces odbudowy wymaga czasu, wątroba potrafi się zregenerować nawet po bardzo poważnych uszkodzeniach. Z uwagi na mnogość pełnionych funkcji jest stale narażana na działanie niekorzystnych czynników, które ją nadmiernie obciążają. Jeżeli obciążenia te mają charakter przewlekły, miąższ wątroby może ulegać włóknieniu. Tę przypadłość nazywa się marskością wątroby. Co jest przyczyną włóknienia miąższu wątroby i jak zapobiegać temu procesowi?

Zespół Klinefeltera a problem z płodnością u mężczyzn

Zespół Klinefeltera a problem z płodnością u mężczyzn

Problemy z płodnością u mężczyzn mogą mieć wiele różnych przyczyn. Do najczęstszych należą zaburzenia hormonalne, problemy urologiczne oraz choroby o podłożu genetycznym. Do tych ostatnich zaliczany jest zespół Klinefeltera, który jest najczęstszą uwarunkowaną genetycznie przyczyną niepłodności u mężczyzn. Na czym dokładnie polega? Jakie są jego objawy? Czy całkowicie pozbawia mężczyzn szansy na posiadanie potomstwa?

Jak przeprowadza się inseminację?

Jak przeprowadza się inseminację?

Problemy z płodnością dotykają coraz większego odsetka kobiet i mężczyzn w wieku rozrodczym. Przyczyny tego zjawiska mogą być bardzo zróżnicowane i wymagają indywidualnej diagnostyki. W odpowiedzi na potrzeby pacjentów, specjaliści z dziedziny medycyny i biotechnologii opracowali procedury, dające szanse na poczęcie dziecka wielu parom, u których naturalne metody zawiodły. Jedną z nich jest inseminacja. Co oznacza i kiedy znajduje zastosowanie? Jaka jest jej skuteczność?

Mięśniaki macicy - czy mogą prowadzić do bezpłodności?

Mięśniaki macicy - czy mogą prowadzić do bezpłodności?

Mięśniaki macicy są łagodnym nowotworem i bardzo rzadko przechodzą w nowotwory złośliwe - mięsaki. Problem może pojawić się u każdej kobiety, bez względu na wiek. Rozpoznanie mięśniaków macicy w młodym wieku nie wyklucza możliwość zostania mamą w późniejszym czasie. Wizyty u ginekologa, wczesna diagnostyka oraz liczne metody leczenia pozwalają na wczesne wykrycie zmian i dobranie odpowiedniej metody kontroli i leczenia. Czy mięśniaki dają jakieś objawy? Co powinno skłonić nas do wizyty u ginekologa? Czy mogą prowadzić do bezpłodności?