Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Redakcja LekarzeBezKolejki.pl

W skład zespołu redakcyjnego portalu LekarzeBezKolejki.pl wchodzą wykwalifikowani farmaceuci. Ich bogate doświadczenie zawodowe i gruntowna wiedza nabyta na studiach farmaceutycznych umożliwiają tworzenie wiarygodnych i rzeczowych tekstów zgodnie z zasadami medycyny opartej na dowodach naukowych (EBM). Treści te są zawsze oparte na solidnych źródłach, takich jak aktualne badania naukowe czy specjalistyczne publikacje. Zespół łączy profesjonalizm z pasją do ciągłego rozwijania się i chęcią dzielenia się wiedzą, co przekłada się na atrakcyjne i wciągające materiały edukacyjne dla użytkowników.

redakcja@ktomalek.pl

Hemoroidy w ciąży – objawy i leczenie

Hemoroidy w ciąży – objawy i leczenie

Ciąża to bez wątpienia wyjątkowy okres w życiu kobiety, który kojarzy się z radością wynikającą z oczekiwania na nowego członka rodziny. Niestety ciąża związana jest również ze zmianami w organizmie kobiety. Niosą one za sobą uciążliwe objawy. Jedną z najpopularniejszych dolegliwości występujących w czasie ciąży są hemoroidy. Pojawiają się one przede wszystkim w wyniku zaparć i powiększenia macicy. Czym właściwie są hemoroidy? Czy są niebezpieczne? Jak je rozpoznać? Czy da się zapobiec powstawaniu hemoroidów? Jak je skutecznie i bezpiecznie leczyć?

Antyoksydanty - jak i po co uzupełniać w nie swoją dietę?

Antyoksydanty (przeciwutleniacze) - jak i po co uzupełniać w nie swoją dietę?

Antyoksydanty (przeciwutleniacze) - w ostatnich latach to określenie stało się bardzo popularne. Coraz więcej mówi się o niesamowitych korzyściach dla naszego zdrowia płynących z włączenia do swojej diety produktów bogatych właśnie w antyoksydanty - i to nie bez powodu. Udowodniono, że spowalniają one procesy starzenia, zmniejszają ryzyko wystąpienia cukrzycy, chorób serca czy chorób nowotworowych. Czy antyoksydanty są receptą na długowieczność? Jakie inne cenne właściwości posiadają te związki? Co warto jeść, aby dostarczyć organizmowi odpowiednią dawkę antyoksydantów?

Najczęstsze choroby autoimmunologiczne

Najczęstsze choroby autoimmunologiczne

Najważniejszym zadaniem układu immunologicznego jest ochrona organizmu przed chorobami. Niestety, u niektórych osób, w konsekwencji zachwiania pewnych mechanizmów, staje się on nadmiernie pobudzony, w efekcie czego zaczyna traktować komórki własnego organizmu, jak potencjalne niebezpieczeństwo i podejmuje z nimi walkę, prowadząc do ich zniszczenia. Tego typu patologie określa się mianem chorób autoimmunologicznych, czyli chorób z autoagresji. A jakie choroby autoimmunologiczne występują najczęściej? Jak powstają? Kto jest szczególnie na nie narażony? I czy da się je wyleczyć?

Dlaczego karmienie piersią jest ważne?

Dlaczego karmienie piersią jest ważne?

Karmienie piersią jest naturalną metodą odżywiania, która stymuluje układ odpornościowy dziecka, dba o jego rozwój intelektualny oraz chroni przed alergiami. Warto podkreślić, że karmienie piersią jest również bardzo korzystne dla mamy. Trzeba jednak pamiętać, że są różne sytuacje, w których karmienie piersią może być niewskazane. Jednak jeśli możesz karmić i zastanawiasz się, czy warto to robić oraz jakie korzyści dla dziecka i dla matki przynosi karmienie piersią – przeczytaj ten artykuł.

Gruźlica - skąd się bierze i jak ją leczyć?

Gruźlica - skąd się bierze i jak ją leczyć?

Gruźlica to choroba zakaźna wywoływana przez prątki - Mycobacterium tuberculosis. Ich odkrycie przez Roberta Kocha w 1882 roku, zostało uhonorowane Nagrodą Nobla, a od nazwiska swojego odkrywcy otrzymały drugą, powszechnie używaną nazwę - prątki Kocha. Zakażenie prątkami zwykle przebiega bezobjawowo, a tylko u około 10% osób przeradza się w chorobę. W większości przypadków obejmuje ona płuca, jednak może także rozwijać się w węzłach chłonnych, kościach, stawach oraz układzie pokarmowym. W tym artykule dowiesz się więcej na temat gruźlicy.

Jak rozpoznać depresję?

Jak rozpoznać depresję? Jak leczyć depresję?

Spadek aktywności, stopniowa utrata radości życia, kłopoty ze snem to tylko nieliczne z objawów depresji, będącej najczęściej spotykanym zaburzeniem psychicznym. Wychodzenie z depresji jest procesem długotrwałym, wymagającym ścisłej współpracy pacjenta z lekarzem i psychologiem. Jakie są inne objawy depresji? Jakich symptomów nie można bagatelizować? Kiedy zwykły smutek przeradza się w depresję? Do kogo zwrócić się po pomoc?

Jak przebiega leczenie nadciśnienia tętniczego?

Jak przebiega leczenie nadciśnienia tętniczego?

Nadciśnienie tętnicze jest obecnie najczęściej rozpoznawanym schorzeniem układu krążenia. Według szacunków nawet co trzeci mieszkaniec globu może cierpieć na tę groźną chorobę. Rozwojowi nadciśnienia sprzyja współczesny styl życia, który wiąże się z niewłaściwym odżywianiem, niską aktywnością fizyczną i niezdrowymi nawykami. Mimo to nadal wielu pacjentów rezygnuje z profilaktyki. Warto zatem wiedzieć, jak rozpoznać objawy nadciśnienia i co robić, by zapobiegać tej chorobie.

Ból kolana - czym może być spowodowany?

Ból kolana - czym może być spowodowany?

Staw kolanowy ze względu na swoją skomplikowaną budowę i pełnione funkcje, jest bardzo podatny na uszkodzenia, które mogą powodować ból. Wiele osób, szczególnie w starszym wieku oraz sportowców, często skarży się na tę dolegliwość. Przeciążenia, stłuczenia, skręcenia, zwichnięcia, naciągnięcia, naderwania i zerwania to najpopularniejsze przyczyny bólu kolana. Jakie są inne przyczyny jego powstania? Czy za każdym razem jest on powodem do wizyty w gabinecie lekarskim? Jak dbać o swoje kolana? Co zrobić, aby były sprawne?

Choroba Alzheimera - co ją powoduje

Choroba Alzheimera - co ją powoduje i jak ją leczyć?

Choroba Alzheimera (AD) jest chorobą neurodegeneracyjną. Objawia się stopniowo postępującą utratą pamięci i zmianą zachowania, które w konsekwencji prowadzą do zmniejszenia zdolności samodzielnego funkcjonowania i ostatecznie uzależniają chorego od pomocy bliskich osób. Ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera wzrasta wraz z wiekiem. Jakie są przyczyny występowania choroby Alzheimera? Jak ją diagnozować? I czy da się ją wyleczyć?