Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Redakcja LekarzeBezKolejki.pl

W skład zespołu redakcyjnego portalu LekarzeBezKolejki.pl wchodzą wykwalifikowani farmaceuci. Ich bogate doświadczenie zawodowe i gruntowna wiedza nabyta na studiach farmaceutycznych umożliwiają tworzenie wiarygodnych i rzeczowych tekstów zgodnie z zasadami medycyny opartej na dowodach naukowych (EBM). Treści te są zawsze oparte na solidnych źródłach, takich jak aktualne badania naukowe czy specjalistyczne publikacje. Zespół łączy profesjonalizm z pasją do ciągłego rozwijania się i chęcią dzielenia się wiedzą, co przekłada się na atrakcyjne i wciągające materiały edukacyjne dla użytkowników.

redakcja@ktomalek.pl

jazda na rowerze

Dlaczego warto regularnie jeździć na rowerze?

Systematyczna jazda na rowerze niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy preferują aktywny tryb życia. Ważne jest to, aby znaleźć jednoślad właściwie dopasowany do indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Już na początku warto więc określić, jakie trasy będziemy pokonywać najczęściej. W sklepie Antymateria można znaleźć wysokiej klasy pojazdy, które jednocześnie nie kosztują majątku.

Arteterapia – leczenie za pomocą sztuki

Arteterapia – leczenie za pomocą sztuki

Wśród rosnącej liczby osób z zaburzeniami psychicznymi, emocjonalnymi, intelektualnymi oraz ruchowymi, terapeuci starają się znaleźć najlepszy sposób,aby pomóc swoim pacjentom. Starają się skłonić chorych do “wyrzucenia” emocji z siebie, pomagają pacjentom w uporaniu się z przebytymi traumami oraz w wyrażeniu siebie w sposób niewerbalny. I tak, choć znana na świecie od dawna, w Polsce obecnie przeżywa swoją świetność – arteterapia, czyli forma terapii poprzez kontakt z szeroko pojętą sztuką. Czym dokładnie jest arteterapia?

esperal wszywka alkoholowa łódź

Terapia za pomocą - Esperal Łódź

Esperal jest jednym z najpopularniejszych podejść do terapii implantologicznej alkoholizmu. Z samym uzależnieniem można walczyć na kilka sposobów. Jednym z nich jest właśnie leczenie disulfiramem, który wszczepia się pod skórę w postaci tabletek, które powoli uwalniają swoją substancję czynną do organizmu osoby uzależnionej. Wiele badań klinicznych pokazuje, jak działanie to może być przydatne, ponieważ Esperal tworzy dla alkoholika rutynę, w której alkohol powoduje poważne przypadłości porównywane do zatrucia alkoholowego. Zadaniem Esperalu jest odstraszenie alkoholika od spożycia alkoholu.

jak dbać o higienę jamy ustnej kiedy palisz papierosy

Jak dbać o higienę jamy ustnej, kiedy palisz papierosy?

Każdy z nas dobrze wie, że palenie papierosów wpływa negatywnie na cały organizm. Zęby i dziąsła w sposób bezpośredni odczuwają skutki palenia. Oprócz nieświeżego oddechu, na zębach szybciej tworzą się przebarwienia. Łatwiej rozwija się próchnica i dodatkowo zwiększa się ryzyko powstawania chorób przyzębia. U osób palących stan zapalny dziąseł przebiega często w sposób zamaskowany i nie daje wyraźnych objawów, co dodatkowo utrudnia wykrycie problemu. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? I jak właściwie dbać o higienę jamy ustnej, kiedy palimy papierosy?

Karmienie piersią a przeziębienie

Karmienie piersią a przeziębienie. Czy można karmić piersią, mając gorączkę, katar lub ból gardła?

Według zaleceń, należy dążyć do wyłącznego karmienia piersią dziecka, przez minimum 6 pierwszych miesięcy jego życia. Bardzo często mama karmiąca piersią może przechodzić w tym czasie różnego rodzaju infekcje. Istnieje wiele mitów związanych z przeziębieniem i karmieniem piersią, które niestety w dalszym ciągu są często powielane. Karmienie piersią a przeziębienie – czy są rzetelne wytyczne, którym można wierzyć? Czy początek infekcji jest jednoznaczny z końcem laktacji?

depilacja vichy

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna dla zdrowia?

Laserowe usuwanie niechcianego owłosienia jest metodą stosunkowo nową, która jednak zdążyła już zyskać wielu zwolenników. Wciąż jednak znajdują się osoby, które mają wątpliwości co do skuteczności czy bezpieczeństwa tego zabiegu. W internecie można znaleźć naprawdę wiele nieprawdziwych informacji dotyczącej zabiegów depilacji laserowej w salonie czy przeprowadzonych za pomocą domowych depilatorów. Jakie są fakty i mity na temat depilacji laserowej? Czy jest ona na pewno bezpieczna dla naszego zdrowia?

Woreczek żółciowy (pęcherzyk żółciowy)

Woreczek żółciowy (pęcherzyk żółciowy) – schorzenia. Jak rozpoznać i leczyć problemy z woreczkiem żółciowym?

Pęcherzyk żółciowy jest potocznie określany jako woreczek żółciowy. Jest to organ położony poniżej wątroby, a jego głównym zadaniem jest magazynowanie produkowanej w wątrobie żółci, która uwalniana jest po spożyciu tłustego posiłku. Objawy wskazujące na nieprawidłowe funkcjonowanie pęcherzyka żółciowego mogą być nieprzyjemne dla chorego, a nawet bolesne, dlatego warto zapoznać się z najpopularniejszymi schorzeniami pęcherzyka żółciowego.

grinday tabletki na energię i koncenetraję

Jak wybrać zdrowe tabletki na energię i koncentrację

Po tabletki na energię i koncentrację sięgają najczęściej uczniowie i studenci przed egzaminami, osoby przepracowane i narzucające sobie nadmiar zadań, czy też osoby starsze, które z racji wieku mają problemy z pamięcią i zmęczeniem. Zmęczenie zarówno fizyczne jak i psychiczne wynika z wyczerpania rezerw energetycznych organizmu. Przyczynia się do niego intensywna praca, lecz także niewłaściwa dieta, niewyspanie oraz niedobór witamin i minerałów. Zmęczenia nie należy lekceważyć, gdyż może być ono objawem groźnych chorób. Dlatego też częste lub długotrwałe zmęczenie powinno stać się sygnałem do konsultacji z lekarzem i wykonania badań.

Biały szum nie tylko dla niemowląt?

Biały szum nie tylko dla niemowląt? Dlaczego biały szum ułatwia zasypianie i poprawia koncentrację?

Biały szum to określenie, z którym najczęściej spotykają się młodzi rodzice. Głównie dotyczy ono problemów z zasypianiem u niemowlęcia, które pojawiają się niedługo po przyjściu dziecka na świat. Biały szum jest przekazywanym od pokoleń sposobem na usypianie oraz uspokojenie maluszków. Czym jest biały szum? Czy rzeczywiście tak skutecznie wpływa na sen oraz koncentrację? Czy korzyści płynące ze stosowania białego szumu mogą dotyczyć także osób dorosłych?

Wszywka alkoholowa – skuteczna pomoc w zachowaniu abstynencji

Wszywka alkoholowa – skuteczna pomoc w zachowaniu abstynencji

Leczenie alkoholizmu to trudne i czasochłonne zadanie, które nierzadko wymaga zastosowania kilku uzupełniających się metod. Zazwyczaj walka z nałogiem opiera się głównie na terapii uzależnień, jednak podstawą jest utrzymanie abstynencji. Z pomocą może tu przyjść znany od kilkudziesięciu lat sposób – implantacja wszywki alkoholowej. Choć wokół tej metody urosło wiele mitów, nie można odmówić jej skuteczności. Dowiedz się czym jest wszywka alkoholowa i jakie są przeciwwskazania do jej implantacji!

Ból zęba – jakie mogą być przyczyny?

Ból zęba – jakie mogą być przyczyny? Domowe sposoby na ból zęba

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak uciążliwy potrafi być ból zęba. W nocy nie pozwala zasnąć, a w dzień uniemożliwia wykonywanie codziennych czynności. Warto więc jak najszybciej udać się do specjalisty, aby poznać przyczynę bólu i pozbyć się go. Czasem jednak na wizytę u stomatologa trzeba poczekać nawet kilka dni, więc do tego czasu musimy radzić sobie sami. Jakie domowe sposoby pomogą nam uśmierzyć ból zęba? Co może być przyczyną pojawienia się bólu zęba?

odtrucie alkoholowe kraków

Odtrucie alkoholowe Kraków – czemu jest istotny i na czym polega?

Odtrucie alkoholowe w Krakowie może być zabiegiem przeprowadzonym zarówno u osoby, która jednorazowo przesadziła z ilością alkoholu, ale częściej jest stosowany u tych osób, które są uzależnione od alkoholu. Jest mało inwazyjny i daje bardzo dobre efekty terapeutyczne. Pozwala na pozbycie się nieprzyjemnych objawów zatrucia alkoholowego. Wielu pacjentów ceni sobie ten zabieg, ponieważ dzięki niemu może pozbyć się nadmiaru toksyn z organizmu oraz głodu alkoholowego.

punkt medyczny

Namiot medyczny - zadbaj o zdrowie i stwórz szczęśliwe społeczeństwo

Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie ile kosztujesz, aż się zepsujesz... - tak pisał Jan Kochanowski w jednej ze swoich słynnych fraszek. Polski poeta epoki renesansu zachęcał ówczesnych ludzi, by docenili wartość, jaką jest zdrowie. By zapobiegać chorobom, trzeba zadbać o edukację. Jednym z narzędzi, które skutecznie wspomaga działania profilaktyczne, jest namiot medyczny. Poznaj jego potencjał i stwórz szczęśliwe społeczeństwo.

Uszkodzenie łąkotki – przyczyny, leczenie, objawy

Uszkodzenie łąkotki – przyczyny, leczenie, objawy. Czy uszkodzenie łąkotki boli?

Uprawianie aktywności fizycznej jest wskazane każdemu i w każdym wieku. Dbanie o kondycję jest niezwykle ważne, ale w celu uniknięcia kontuzji, równie istotne jest, aby dobrać dla siebie najbardziej odpowiednią formę aktywności i pracować nad poprawną techniką wykonywania ćwiczeń. Trudny i wymagający sport wybrany dla osoby, która dopiero zaczyna swoją przygodę ze sportem, może zaowocować poważnymi problemami zdrowotnymi. Jednym ze stawów, który często ulega kontuzji podczas aktywności fizycznej jest staw kolanowy. Jego uraz może być związany m.in. z uszkodzeniem łąkotki.

Rak jajnika

Rak jajnika – przyczyny, objawy, leczenie. Jakie rokowania przy raku jajnika?

W obecnych czasach nowotwór jest coraz częściej diagnozowaną chorobą. Dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn w każdym wieku. Jest to bardzo poważna choroba, która zazwyczaj rozwija się podstępnie – bezobjawowo, aby dać o sobie znać dopiero w późniejszych, zaawansowanych stadiach. Takim podstępnym nowotworem jest m.in. rak jajnika. Jakie mogą być przyczyny występowania tej choroby? W jaki sposób przebiega leczenie raka jajnika oraz jakie są rokowania tego nowotworu?

Syndrom sztokholmski

Syndrom sztokholmski – czym jest? Jak uwolnić się od syndromu sztokholmskiego?

Traumatyczne przeżycia każdorazowo niosą za sobą ryzyko poważnych i długotrwałych konsekwencji. Choć często sprawca zostaje ukarany za swe czyny, ślad jaki wywarł na psychice ofiary może pozostać z nią przez wiele lat. Zdarza się, iż osoba poszkodowana nie tylko przestaje nienawidzić swojego kata, ale wręcz żywi ku niemu pozytywne uczucia i usprawiedliwia jego karygodne postępowanie. Czym dokładnie jest syndrom sztokholmski? W jakich sytuacjach może wystąpić? Jak się od niego uwolnić? Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym tekście.

Pierwsza miesiączka – najważniejsze informacje o cyklu menstruacyjnym

Pierwsza miesiączka, brak miesiączki, spóźniający się okres – najważniejsze informacje o cyklu menstruacyjnym

Miesiączka towarzyszy kobietom przez długi okres życia. Jest najważniejszym elementem dojrzewania płciowego u dziewcząt, dlatego ważną rolę odgrywa tutaj edukacja, która wyjaśnia kwestie związane z cyklem miesiączkowym i zmianami jakie zachodzą w organizmie. Czy brak miesiączki to zawsze oznaka ciąży? Czy wahania masy ciała mogą mieć wpływ na krwawienia miesiączkowe?

Niedoczynność tarczycy a dieta

Niedoczynność tarczycy a dieta. Co warto jeść, a czego unikać przy niedoczynności?

Choroby tarczycy to jedne z najczęściej występujących schorzeń dzisiejszych czasów. Jedną z nich jest niedoczynność tego niewielkiego, ale jakże istotnego narządu. Choroba ta występuje zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Jedną ze składowych części leczenia jest odpowiednie żywienie. Jak powinna wyglądać dieta w niedoczynności tarczycy? Co warto jeść chorując na niedoczynność tarczycy? Jakie produkty są zalecane, a jakich należy unikać?

Ciśnienie krwi – normy

Ciśnienie krwi – normy. Jakie jest prawidłowe ciśnienie?

Zdrowy organizm opiera się na prawidłowym funkcjonowaniu wszystkich jego układów. Jednym z nich jest układ krwionośny, który pompuje krew i napędza wszystkie komórki do działania poprzez dostarczanie niezbędnych składników transportowanych wraz z krwią. Prawidłowe działanie tego układu jest więc niezwykle ważne. Jednym z podstawowych, rutynowych badań kontrolnych jest pomiar ciśnienia krwi. Jakie są jego prawidłowe norm tego pomiaru? W jaki sposób mierzyć samodzielnie ciśnienie krwi? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym tekście.

Wysokie ciśnienie rozkurczowe

Wysokie ciśnienie rozkurczowe – czy należy się niepokoić?

W obecnych czasach wiele mówi się o nadciśnieniu tętniczym. Na schorzenie to składają się dwie wartości: ciśnienia skurczowego oraz rozkurczowego. Czy nieprawidłowa wartość jedynie ciśnienia rozkurczowego podczas pomiarów powinna niepokoić? Jakie są przyczyny pojawienia się wysokiego ciśnienia rozkurczowego krwi i czy mamy wpływ na jego występowanie? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym tekście.

Cukrzyca – objawy skórne. Jak je rozpoznać wcześnie?

Cukrzyca – objawy skórne. Jak je rozpoznać wcześnie?

W obecnych czasach nadmiar pracy i obowiązków sprawia, że niestety mało czasu poświęcamy dla zdrowia. Jest to aspekt wciąż spychany na dalszy plan. Jest to o tyle niebezpieczne, że w ciągłym biegu i ogólnym zmęczeniu, możemy nie zauważyć sygnałów, które wysyła nasz organizm i w konsekwencji nie zauważyć, że coś niedobrego zaczyna się dziać. Najczęściej są to dyskretne sygnały, ale zbagatelizowane, mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Wśród chorób, które nieleczone prowadzą do spustoszeń w organizmie znajduje się m.in. cukrzyca.

Prawidłowy wynik TSH

Prawidłowy wynik TSH. Jak interpretować badania hormonów tarczycy?

Tarczyca jest gruczołem wydzielania wewnętrznego, odpowiedzialnym za produkcję hormonów regulujących metabolizm – trójjodotyroniny (T3) i tyroksyny (T4). Mimo niewielkich rozmiarów, tarczyca w istotny sposób wpływa na funkcje całego organizmu, a zaburzenia jej pracy szybko skutkują złym samopoczuciem. Jednym z parametrów, które należy wówczas zbadać, jest TSH. Jak działa i jak interpretować wyniki badań hormonów tarczycy?

niedoczynność tarczycy leczenie

Niedoczynność tarczycy - dowiedz się, jakie są jej objawy i sprawdź, jak przebiega leczenie!

Na schorzenia związane z tarczycą cierpi na świecie już blisko 300 milionów ludzi. Szacuje się, że w Polsce dotyczą one nawet co piątej osoby, z czego zdecydowanie częściej diagnozowanymi pacjentami są kobiety niż mężczyźni. Jednym z najbardziej rozpowszechnionych problemów w ich obrębie jest niedoczynność tarczycy. Jakie są jej objawy? Kto znajduje się w grupie ryzyka i wreszcie – czy niedoczynność tarczycy można w ogóle wyleczyć?

Odtrucie alkoholowe

Odtrucie alkoholowe Wrocław – pierwszy krok w leczeniu alkoholizmu

Alkoholizm jest bardzo poważną chorobą, która dotyka coraz większej liczby osób we Wrocławiu i okolic Wrocławia. Przyczyny nałogu są różne, najczęściej długotrwały stres lub problemy osobiste sprawiają, że sięgamy po używkę. Wiele osób również poprawia sobie za pomocą alkoholu nastrój lub jest on nagrodą za ciężki dzień pracy. Coraz młodsi ludzie sięgają po alkohol, dlatego ten problem jest tak rozpowszechniony. Używkę tę można kupić praktycznie w każdym miejscu i to często niestety bez dowodu osobistego, dlatego tak szybko coraz młodsi uzależniają się od niej. Istnieje wiele sposobów na walkę z nałogiem, a często pierwszym z nich jest odtrucie alkoholowe.

psycholog dziecięcy

Psycholog dziecięcy - Kiedy iść i jakiego wybrać?

Decyzja o zabraniu dziecka do psychologa bardzo często bywa przez rodziców odwlekana. Psycholog nadal jeszcze budzi lęk i opór. Rodzice obawiają się, że ich dziecko zostanie napiętnowane, a ta swoista stygmatyzacja utrudni mu późniejsze funkcjonowanie. Warto jednak zmierzyć się ze swoimi lękami i pokonać je. Psycholog dziecięcy ma za zadanie pomóc dziecku uporać się z jego problemami, a rodzicom zrozumieć ich istotę. Zabranie dziecka do gabinetu psychologa nie jest rodzicielską porażką, jest oznaką mądrości, miłości i najlepszego wsparcia, jakie mogą oni okazać swojej pociesze. W jakich sytuacjach zabrać dziecko do psychologa? O co zapyta je psycholog? Jak przygotować się a taką wizytę? Jak wybrać dobrego psychologa dla dziecka? Dowiedz się!