Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Redakcja LekarzeBezKolejki.pl

W skład zespołu redakcyjnego portalu LekarzeBezKolejki.pl wchodzą wykwalifikowani farmaceuci. Ich bogate doświadczenie zawodowe i gruntowna wiedza nabyta na studiach farmaceutycznych umożliwiają tworzenie wiarygodnych i rzeczowych tekstów zgodnie z zasadami medycyny opartej na dowodach naukowych (EBM). Treści te są zawsze oparte na solidnych źródłach, takich jak aktualne badania naukowe czy specjalistyczne publikacje. Zespół łączy profesjonalizm z pasją do ciągłego rozwijania się i chęcią dzielenia się wiedzą, co przekłada się na atrakcyjne i wciągające materiały edukacyjne dla użytkowników.

redakcja@ktomalek.pl

Kiedy potrzebny jest rozrusznik serca?

Kiedy potrzebny jest rozrusznik serca?

Serce jest jednym z ważniejszych narządów ludzkiego organizmu. Dzięki bezustannej pracy serca tlen, hormony oraz substancje odżywcze dostarczane są do wszystkich tkanek i narządów, usuwany jest dwutlenek węgla oraz zbędne produkty przemiany materii, a także utrzymywana jest stała temperatura ciała. U zdrowego człowieka prawidłowa czynność serca waha się od 60. do 90. uderzeń na minutę. Czasem jednak rytm pracy serca jest zbyt wolny, wówczas pacjentowi wszczepia się stymulator serca. Na jakiej zasadzie działa rozrusznik serca i jakie są wskazania do implantacji tego urządzenia?

Czym jest łokieć tenisisty?

Czym jest łokieć tenisisty? Najczęstsze objawy i metody leczenia

Jeśli odczuwasz ból po zewnętrznej stronie łokcia i masz wrażenie, że twoja ręka jest osłabiona to z dużym prawdopodobieństwem cierpisz na schorzenie zwane łokciem tenisisty. Choć nazwa sugeruje, że dolegliwość ta dopada sportowców, w rzeczywistości mogą ją mieć osoby niezwiązane ze sportem np. te, które na co dzień wykonują prace manualne czy przybiurkowe. Jakie są najczęstsze objawy łokcia tenisisty? Jak sobie z nimi radzić?

Dolegliwości i zagrożenia w 2. trymestrze ciąży

Dolegliwości i zagrożenia w 2. trymestrze ciąży

Drugi trymestr ciąży jest zazwyczaj określany jako najprzyjemniejszy - burzliwe emocje związane ze zmianą życia powoli opadają, a kobieta przyzwyczaja się do myśli, że wkrótce zostanie mamą. Jest to idealny czas na wzięcie głębokiego oddechu i spokojne planowanie przyszłości. Nieprzyjemne dolegliwości I trymestru ustają, jednak mogą się pojawić kolejne. Jakie są najczęstsze dolegliwości II trymestru ciąży? Które z nich powinny być niepokojące dla przyszłej mamy?

Hemofilia - przyczyny, objawy, leczenie

Hemofilia - przyczyny, objawy, leczenie

Krzepnięcie krwi jest fizjologicznym procesem, który zapobiega nadmiernej utracie krwi po przerwaniu ciągłości tkanek np. w wyniku skaleczenia. Jest on możliwy dzięki obecności we krwi tzw. czynników krzepnięcia. Niektóre osoby za sprawą pewnych uwarunkowań genetycznych cierpią na niedobory czynników krzepnięcia lub ich wrodzony brak, co określane jest mianem skaz krwotocznych. Taką przypadłością jest hemofilia, rzadka choroba uwarunkowana genetycznie objawiająca się trudnymi do opanowania krwawieniami.

Osteopata - kim jest i czym się zajmuje?

Osteopata - kim jest i czym się zajmuje?

Praca wymagająca wielogodzinnego siedzenia przed komputerem oraz niska kondycja i aktywność fizyczna sprawiają, że stajemy się coraz mniej sprawni. Dyskopatia odcinka szyjnego i lędźwiowego, rwa kulszowa, zmiany zwyrodnieniowe stawów, wady postawy – to tylko kilka dolegliwości, będących konsekwencją niehigienicznego typu życia, które mogą powodować dotkliwy ból. Odpowiedzią na te problemy może być osteopatia – dziedzina zajmująca się manualnym badaniem i leczeniem. Kim jest osteopata i na czym polega jego praca?

Choroba afektywna dwubiegunowa – przyczyny i objawy

Choroba afektywna dwubiegunowa – przyczyny i objawy

Choroba afektywna dwubiegunowa (CHAD, cyklofrenia) dotyka około 6-11% populacji. Ta trudna w rozpoznaniu choroba psychiczna ma negatywny wpływ na niemal każdą dziedzinę życia chorego – relacje rodzinne i społeczne, życie zawodowe, sytuację ekonomiczną. Pomimo tego, wczesne rozpoznanie i skuteczne leczenie jest w stanie zapewnić długotrwałą remisję choroby i powrót do normalnego funkcjonowania. Jakie są przyczyny choroby afektywnej dwubiegunowej, kiedy możemy ją podejrzewać i co robić w takiej sytuacji?

Wazektomia - skuteczna antykoncepcja dla mężczyzn?

Wazektomia (podwiązanie nasieniowodów) – skuteczna antykoncepcja dla mężczyzn?

Wazektomia to jedna z najpopularniejszych metod antykoncepcji wśród mężczyzn. Zabieg ten przeprowadza się na całym świecie już od wielu, wielu lat, a pomimo to wciąż pozostaje wokół niego cały szereg pytań związanych przede wszystkim z jego skutecznością, ewentualnymi komplikacjami, możliwością odwrotu czy najbardziej odpowiednią techniką wykonywania. W jakich sytuacjach warto poddać się temu zabiegowi? Dla kogo wazektomia będzie najlepszą metodą antykoncepcji i czy jej wykonanie gwarantuje 100% ochronę przed posiadaniem dzieci?

Telewizyta lekarska – szybka konsultacja z lekarzem on-line

Telewizyta lekarska – szybka konsultacja z lekarzem on-line

Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii i powszechnemu dostępowi do internetu, poprawia się dostępność i jakość różnych usług, w tym też świadczeń medycznych. W różnych serwisach zdrowotnych pacjenci mogą szukać informacji na temat swoich leków lub stosowanych terapii, a także otrzymać poradę farmaceutyczną. W dobie szerzącej się pandemii koronawirusa prawdziwym przełomem są jedna telekonsultacje lekarskie w postaci rozmowy telefonicznej, wideokonferencji bądź korespondencji e-mail między lekarzem i pacjentem. U części lekarzy możemy odbyć taką telewizytę za pośrednictwem serwisu LekarzeBezKolejki.pl.