Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Mężczyzna przykłada dłoń do ust, doskwierają mu afty.

Afty - skąd się biorą i jak im zapobiegać? Apteczne i domowe sposoby na afty

Niewielkie, bolesne zmiany pojawiające się w jamie ustnej to najczęściej afty. Tworzą się one w okolicy błon śluzowych dziąseł, języka i na wewnętrznej stronie policzka. Obecność aft utrudnia spożywanie posiłków i mówienie, z uwagi na sprawianie bólu. Choć zazwyczaj samoczynnie mijają po kilku dniach, mogą mieć tendencję do nawrotów. Skąd się właściwie biorą afty oraz jak im zapobiegać?

Słoiczek zawierający tabletki z witaminami z grupy B.

Witaminy z grupy B – jakie mają właściwości? Które produkty spożywcze są najlepszym źródłem wit. B?

Witaminy są nieodłącznym elementem codziennego żywienia. Odpowiednia ich ilość zapewnia prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a ich niedobór może mieć wiele przykrych konsekwencji zdrowotnych. Jedną z grup witamin, jakie należy każdego dnia dostarczać do organizmu są witaminy z grupy B. Jakie właściwości posiadają? Które produkty spożywcze są najlepszym źródłem witamin z grupy B?

Zadowolona, roześmiana kobieta spogląda w kierunku fotografa.

Mumio shilajit - poznaj niezwykłe właściwości lecznicze “górskiej żywicy”

Niezwykłe mumio, to prastary i naturalny specyfik na wiele dolegliwości, o którym znów robi się głośno. Cenny “sok” ze skał ma niepowtarzalny skład i niezwykłe działanie! Jest samoistną mieszaniną ogromnej ilości składników organicznych i mineralnych. Zawiera około 65 komponentów, które nagromadziła w nim natura, harmonizując je w jedną, genialną substancję. Jak działa mumio i na jakie dolegliwości możesz je stosować?

Kleszcz chodzący po liściu drzewa.

Jak wygląda diagnostyka boreliozy?

Borelioza, znana również jako krętkowica kleszczowa lub choroba z Lyme, jest wywoływana przez spiralną bakterię – Borrelia burgdorferi – przenoszoną przez kleszcze. Należy jednak podkreślić, że nie wszystkie osobniki przenoszą groźne patogeny. Zazwyczaj odpowiadają za to pasożyty z rodzaju Ixodes. Jeśli ugryzł Cię kleszcz, powinieneś go jak najszybciej usunąć, zdezynfekować miejsce ukłucia, a następnie je obserwować. Sprawdź, kiedy powinieneś umówić się do lekarza!

Mężczyzna układa piramidę z drewnianych bloczków, na których narysowane są różne symbole.

Różnice między ubezpieczeniem na życie a zdrowotnym

Troska o własne zdrowie i życie powinna być dla każdego priorytetem. Jednym z kluczowych narzędzi umożliwiających skuteczną ochronę przed różnymi nieprzewidywalnymi problemami są odpowiednio dobrze dopasowane ubezpieczenia. Na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje polis: ubezpieczenie na życie oraz ubezpieczenie zdrowotne, które różnią się między sobą, ale warto posiadać obie z nich. Warto zaznajomić się z ich cechami oraz wybrać najlepszą opcję dla siebie.

Nasiona babki płesznik nabierane drewnianą łyżką.

Babka płesznik – cenne źródło błonnika. Jakie właściwości i działanie wykazuje babka płesznik?

Wiele surowców roślinnych posiada udowodnione działanie prozdrowotne, dlatego chętnie wykorzystywane są w naturalnych apteczkach czy domowej kuchni. Jedną z roślin szczególnie cenionych za wysoką zawartość błonnika w nasionach jest babka płesznik. Jakie dokładnie działanie na organizm wykazują nasiona babki płesznik i kiedy warto po nie sięgnąć? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym tekście.

Kobieta z otyłością brzuszną podczas badania u lekarza.

Co sprzyja rozwojowi otyłości brzusznej? Najpoważniejsze konsekwencje otyłości brzusznej

Nadmierna podaż energii, której konsekwencją jest przyrost masy ciała, jest główną przyczyną otyłości na świecie. Liczne błędy żywieniowe, niska aktywność fizyczna oraz siedzący tryb życia predysponują do rozwoju nadwagi, której konsekwencją często jest otyłość. Jednym z rodzajów otyłości jest jej postać brzuszna. Co sprzyja rozwojowi otyłości brzusznej? Jakie są jej najpoważniejsze konsekwencje?

Kobieta ma w kącikach ust zajady, zmartwiona przegląda się w lustrze.

Zajady - bolesny problem. Przyczyny zajadów, domowe i apteczne sposoby leczenia

Zajady to zwyczajowa nazwa na pękające kąciki ust, które stanowią jedną z bardziej nieprzyjemnych objawów, pojawiających się często m.in. w okresie jesienno- zimowym oraz w stanach obniżenia odporności. Dotykają zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Zajadom towarzyszą dolegliwości bólowe oraz często również krwawienie z kącików ust. Czym spowodowane jest pojawienie się zajadów oraz jak je leczyć?

Rysunkowe produkty spożywcze, które są źródłem witaminy B7, czyli biotyny.

Biotyna (witamina B7) – właściwości, źródła w diecie, objawy nadmiaru i niedoboru

Biotyna, czyli witamina B7 pełni wiele istotnych funkcji w organizmie człowieka. Podobnie jak inne witaminy z grupy B, biotyna jest rozpuszczalna w wodzie. Na poziomie molekularnym, odgrywa rolę koenzymu w licznych procesach chemicznych zachodzących w ludzkim organizmie. Jakie są właściwości biotyny? Jakie są skutki nadmiaru oraz niedoboru tej witaminy? W jakich produktach spożywczych znajdziemy witaminę B7?